İsrail-Hamas çatışması şiddetlenerek devam ediyor. 7 Ekim günü Aksa Tufanı adlı operasyonla İsrail topraklarına giren Hamas, esir aldığı İsrailli rehinelerin videosunu paylaştı.

REHİNEDEN SERT AÇIKLAMA

6,7 büyüklüğünde deprem oldu! 6,7 büyüklüğünde deprem oldu!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya mesaj gönderen rehinelerden biri, sert açıklamalarda bulundu.

İsrailli rehine, kameralar karşısında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Benyamin Netanyahu merhaba, 23 gündür Hamas tarafından rehin tutuluyoruz. Dün tutukluların ailelerine yönelik bir basın toplantısı vardı ve biz ateşkes olması gerektiğini, sizin de bizi kurtarmanız gerektiğini biliyorduk. Siyasi, güvenlik ve askeri alanlardaki başarısızlığınızın acısını biz çekiyoruz. 7 Ekim'de neden olduğunuz "başarısızlığınızın" acısını biz çekiyoruz. Çünkü (Hamas'ın saldırısı sırasında) hiçbir asker yoktu ve kimse bize yardıma gelmedi. Kimse bizi korumadı. Bizler masum vatandaşlarız, devlete vergi veren vatandaşlarız. "Koşulsuz" esaret altındayız.

"BİZİ ÖLDÜRÜYORSUNUZ"

Bizi öldürüyorsunuz, hepimizi öldürmek mi istiyorsunuz? Ordunun bizi öldürmesini istiyorsunuz? Hepsini katlettiğiniz yetmedi mi? İsrailli sivillerin öldürülmesi size yetmiyor mu? Biz geri dönmeyi hak ediyoruz. Şimdi tutukluları Filistinlileri ve bizi serbest bırakın, herkesi serbest bırakın, ailelerimizin yanına dönmeyi hak ediyoruz.

"ZAVALLISIN"

Bir zavallısın. 7 Ekim'de bizi savunmasız ve ordusuz bıraktın. Bugün sen de bizi bıraktın. Esir olan çocuklarını onlara (Filistinlilere) ver ve bizi vergi ödediğimiz ülkelerimize geri gönder.

NETANYAHU'DAN YANIT

Netanyahu, Hamas'ın yayınladığı rehine videosunun "Zalim bir psikolojik propaganda" olduğunu söyledi. Başbakan Netanyahu, "Rehineleri evlerine getirmek için her şeyi yapacağız, kalbimiz sizinle" dedi.