İsrail'in zulmüne çok sayıda ülkeden de tepki geliyor. 7 Ekim'den itibaren çatışmanın yayılmasından korkulurken Yemen'den gelen haber dünyada geniş yankı uyandırdı.

Yemen İsrail'e savaş ilan etti

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü yaptığı açıklamada İsrail'e savaş ilan etti.

FFF

"Siyonist rejime karşı açıktan savaşa giren ilk İslam devleti olduk"

Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Saree ekranların karşısına geçerek yaptığı açıklamada, "Yemen Silahlı Kuvvetleri olarak ahlakî, insanî ve dinî sorumluluğumuz gereği ve Yemen halkının talebi ile Gazzeli mazlumlara yardım elini uzatıyoruz." dedi.

"Siyonist düşman Gazze’ye saldırılarını sürdürürdükçe İsrail’i SİHA’larımız ve füzelerimizle vurmaya devam edeceğiz." diyen Saree sözlerini, "Filistin direnişi ve halkı ile dayanışma amacıyla Siyonist rejime karşı açıktan savaşa giren ilk İslam devleti Yemen oldu" ifadeleriyle tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu ve yardakçıları yargılanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu ve yardakçıları yargılanacak

BU

İsrail’e çok sayıda füze ve İHA saldırıları düzenlendi

Saree Kızıldeniz üzerinden İsrail’e çok sayıda füze ve İHA ile saldırılar düzenlediklerini de açıkladı. Sarea, Kızıldeniz’de imha edilen füzenin İsrail'i hedef alan üçüncü operasyon olduğunu ve devamının geleceğini belirterek, Husi güçlerinin İsrail'in Filistin'e yönelik saldırganlığı sona erene kadar özel operasyonlar yürütmeye devam edeceğini vurguladı.