Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yükselişteki altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İslam Memiş, ons altın ve gram altın için yılın geri kalanı için tahminlerini sıralarken, önümüzdeki ay için gram altındaki zirve beklentisini de açıkladı.

İslam Memiş, "Altında 1.5 ayın zirvesinde haftaya başladık. Gram altın 2511 lirada. Yükseliş devam ediyor. Bu hafta kritik bir hafta. Perşembe ve cuma günü ABD'de enflasyon verilerini takip edeceğiz. Altın fiyatları için önemli açıklamalar. 2300-2350, gram altında 2450-2550 lira aralığını takip edeceğiz. Temmuz ayı geldi, çattı. Haziran ayında düşüşte olan altın temmuzda yükseliş dalgasına başladı. Bundan sonraki beklentimiz her ay yeni bir rekor tazelemesi. Haziranda 2420 liradaydı, bugün itibarıyla 2520 lirayı test etti gram altın. Önümüzdeki ay 2600 lira, yıl sonunda 3000-3500 lira beklentimiz var gram altında. Elinde altın bulunduranlar nakite ihtiyacı yoksa bozmak için acele etmemeli" dedi.

Dolar 33 TL'nin üzerinde Dolar 33 TL'nin üzerinde

Memiş, "Gram altın ihtiyacı olanlar ise bu günleri değerlendirmeli. Her ay rekorlar gelecek. Her bekleyiş zarar olabilir" diye konuştu.