Bursa İnegöl Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alper Taban, şehrin çehresini değiştirecek yeni vizyon projesini açıkladı. Merkezde bulunan Belediye Ek Hizmet Binasına uygulanacak yerinde dönüşüm projesiyle, İnegöl’ün yeni bir meydan ve modern bir ticari ünite kazanacağı ifade edildi.

Varank'tan Gazeteci Zeyrek'in 'villa' iddialarına tepki! "Fotoğrafı ortaya çıkart, istifa edeyim" Varank'tan Gazeteci Zeyrek'in 'villa' iddialarına tepki! "Fotoğrafı ortaya çıkart, istifa edeyim"

12518-ek-hizmet-binasi-yeni-bir-meydan-ve-modern-ticari-uniteye-donusuyor-1c73dd3c-07f6-4408-9da7-63cba252274b

İnegöl’ün merkezinde yeni bir dönüşüm hamlesi” başlığıyla verilen müjdede, Başkan Alper Taban İnegöl Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm kapsamına giren Ek Hizmet Binası dönüşüm çalışmasıyla yeni bir meydan, yeni ticaret alanları, açık ve kapalı otopark kurgusuyla yeni bir yaşam alanını daha şehre kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

12518-ek-hizmet-binasi-yeni-bir-meydan-ve-modern-ticari-uniteye-donusuyor-1c7074c4-949d-4c5d-914a-24e5d0925af9

"Mimarlarımız projeyi hazırladı"

Başkan Taban “Ek Hizmet Binamızı dönüştürüyoruz. Bildiğiniz gibi Yeni Kent Meydanımız, beraberinde meydanlar, otoparklar, restoran ve kafeteryalar gibi hizmetlerimizi devreye aldık. Biz de Kasım ayı itibariyle yeni hizmet binamıza taşındık. Bu arada boşalan Belediye Ek Hizmet Binamızı da değerlendirmek istiyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde mimarlarımız şu anda bu güzel projeyi hazırladılar” dedi.

12518-ek-hizmet-binasi-yeni-bir-meydan-ve-modern-ticari-uniteye-donusuyor-df281673-02c3-4f4d-8fb6-4bfd6e339174

Yenilenmiş bir dönüşüm projesi

Projeye ilişkin bilgiler veren Alper Taban, “Burada ne var? Yerinde dönüşüm var, kentsel dönüşüm var. Altında tamamen dev bir otopark, üzerinde meydan, yeşil alan ve ticari ünitelerin yer aldığı yenilenmiş bir dönüşüm projesi var. Burayla ilgili önce mülk sahipleriyle görüşmelerimizi yapıp onlarında rızasıyla beraber inşallah yeni bir meydanı ve ticari bir üniteyi şehrimize kazandırmış olacağız” diye konuştu.