İnegöl Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İnegöl Belediye Başkan Adayı Alper Taban, ailesi ile birlikte oy kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu. Başkan Taban, "Kıymetli Arkadaşlar, 31 Mart Yerel Seçimler için oyumuzu kullanmak üzere İstaş Kentaş İlköğretim Okulu’muza gelmiş bulunuyoruz. Öncelikli olarak bu seçimlerin şehrimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazan Ayı içerisinde yapılıyor olması ayrı bir zorluk veriyordu ama ben görev yapan tüm sandık yöneticilerine, üyelerine, görev alan tüm teşkilat üyelerine çok teşekkür ediyorum. İnegöl’ümüzde 671 sandık toplamda da 213.000 seçmenimizin oy kullandığı bir seçim yaşıyoruz." dedi.

Dr. Furkan Polat: Türkiye’nin dış politika önceliği, terörle mücadeledir Dr. Furkan Polat: Türkiye’nin dış politika önceliği, terörle mücadeledir

"Biz dersimize çalıştık"

Başkan Alper Taban en büyük güç millet iradesi diyerek, "Her şeyden önce bizler şimdiden çıkacak olan sonuç ne olursa olsun daha önceden ifade ettiğimiz gibi saygılı olduğumuzu ifade etmek isterim. Halkımızın vermiş olduğu karar en üst makam karardır ve bu karara hep birlikte saygı göstereceğiz. Tabi biz dersimize çalıştık. Dönem boyunca güzel işler, çalışmalar yaptık. Güzel bir seçim kampanyası yürüttük. Kıymetli Teşkilat üyelerime yürekten teşekkür ediyorum. Başta İlçe Başkanım olmak üzere tüm kademelerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Son görevimizi yerine getiriyoruz"

Başkan Taban konuşmasının sonunda, "Yaptıklarımızı anlattık, yapacaklarımızı anlattık. Halkımız bizi ilgiyle alakayla karşıladı, bağrına bastı. Bugün de neticesini almak üzere son görevimizi yerine getiriyoruz. Cenab-ı Allah ülkemiz, şehrimiz, milletimiz için en hayırlı olanı nasip etsin. İnşallah akşam saatlerinde de belirli olan sonuçlara göre sizlere gerekli açıklamaları yaparız."dedi.