İsrail'deki savaş kabinesi, Gazze Şeridi'ne yönelik kara harekatı kararını oy birliğiyle onayladı. Dün gece karadan müdahalenin başladığı savaşa ilişkin ilk kez basın mensuplarının sorularını yanıtlandıran İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Kara Kuvvetleri dün Gazze'ye girdi, 2. aşama başladı" dedi. İnsani durumun gitgide kötüleştiği ve sivil can kayıplarının her geçen gün arttığı bölgeye İsrail'in engellemeleri nedeniyle insani yardım da ulaştırılamıyor.

HAMAS: İSRAİL'E KARŞI BİR TUTUM SERGİLEYİN

Hamas, Arap ve İslam ülkelerine 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik soykırım savaşı yürüten İsrail'e karşı bir tutum sergilemeleri çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel sistem kötü bir sınav veriyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel sistem kötü bir sınav veriyor

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, ABD yönetimi ve İsrail'i destekleyen Batılı ülkelerinin (Gazze'deki) bu soykırım ve akan kanın sorumluluğunda ortak olduğu belirtildi.

Gazze'de dökülen kanın "Filistin halkı ve özgür dünya halklarından İsrail'e karşı bir öfke volkanına dönüşeceği" kaydedilen açıklamada, Arap ve İslam ülkelerine Filistin halkına yönelik soykırım savaşı yürüten İsrail'e karşı bir tutum sergilemeleri çağrısı yapıldı.
Açıklamada, "Arap ve İslam ülkelerini ABD ve İsrail'e destek olan ülkelere karşı ellerindeki tüm araç ve kozları kullanarak, onlara kaybedecek bir şeyleri olduğunu hissettirmeye çağırıyoruz." ifadelerine yer verildi.