Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Levent Yazmalar Kök Hücre Tedavileri” hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Yazmalar, “Tekrarlayıcı ve ağır işlerde çalışan işçilerde, yoğun antrenman yapan sporcularda ve yaşlılarda maalesef geçmeyen kas ve eklem ağrıları başımızın belası. Kronik ağrılarla savaşırken ilaçlara alternatif iyileştirici tedavilerin kullanımı son on yılda giderek artmaktadır. Kök hücre tedavileri günümüzde en yaygın kullanılan doğal tedavilerden biridir. En sık uygulanan Kök hücre tedavileri PRP(trombositten zengin plazma), CGF(konsantre büyüme faktörleri), Akıllı plazma tedavisi, yağ kök(mezenkimal) hücre tedavileridir. Yağ kök hücrelerini genellikle yapılacak kişinin kendi göbek çevresindeki yağlardan diğer tedaviler ise kişinin kendi kanından elde edilir” diye konuştu.

Dr. Cemal Nuri Gürbüz Hashımoto (Haşimoto) hastalığı ile ilgili bilgiler verdi Dr. Cemal Nuri Gürbüz Hashımoto (Haşimoto) hastalığı ile ilgili bilgiler verdi

"EN İYİ TEDAVİ SEÇENEĞİ"

“Şeker hastaları, böbrek ve karaciğer hastaları gibi hastalarda geçmeyen ağrılarda kortizon ve ağrı kesicilere izin verilmediği için bu hastalarda kök hücre tedavileri elimizdeki en büyük nimet” diyen Yazmalar,  “Diz ve diğer eklemlerin kireçlenmeleri, kasların kemiğe yapıştığı yerlerdeki iltihaplarda ( tendinitlerde, tenisçi dirseği, lateral epikondilit) ve sinir sıkışmalarında kök hücre tedavileri güvenli ve etkili seçeneklerdir. Özetle kronik ağrılarımızda şeker hastalığı, böbrek ve karaciğer hastalığı olan kişilerde ve uzun süre ilaç kullanmamıza rağmen geçmeyen ağrılarımızda iyileştirici ve besleyici etkisi olan kök hücreleri şu anda elimizdeki en iyi tedavi seçeneklerinden biri” ifadesini kullandı.