31 Mart'taki yerel seçiminlerinde çıkan sonuçlara olan itiraz süreci devam ediyor.  Çok az bir farkla sandıkta CHP'nin çıktığı İstanbul Gaziosmanpaşa'da sonuçlara AK Parti'nin adayı Hasan Tahsin Usta itiraz etmişti.  itiraz kabul edildi. Tüm oyların yeniden sayılması kararı alındı. Bu gün yeninden başlanılan oy sayılmasının yapıldığı spor kompleksinde tartışma çıktı.  Gerginlik büyüyünce AK Partililer ve CHP'liler birbirine girdi. 

AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nden 50'şer görevli ve İl Seçim Kurulu görevlileri huzurunda, oyların yeniden sayımına başlandı. Sonuçları takip etmek isteyen vatandaşlar oyların tutulduğu ve sayım işlemlerinin yapıldığı, Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi önünde beklemeye başladı.

CHP lideri Özel'den öğretmen atamaları hakkında açıklama CHP lideri Özel'den öğretmen atamaları hakkında açıklama

OY SAYIMI SIRASINDA KAVGALAR ÇIKTI

Öte yandan Gaziosmanpaşa'da sayım işlemleri sırasında CHP ve AK Partililer arasında yaşanan tartışmalar salona hatta sokağa da sıçradı. Gaziosmanpaşa'da İl Seçim Kurulu önünde iki parti taraftarlarının yumruk yumruğa kavga etti. Kavgadan görüntüler sosyal medyada kısa sürede hızla yayıldı.