İstanbul Esenyurt'ta kimliği belirsiz bir saldırgan, bıçakla dehşet saçtı. Sokak sokak gezen saldırgan, tanımadığı insanları rastgele bıçakladı. İlk belirlemelere göre 11 kişi bıçaklanarak hastaneye kaldırıldı.

AW125540_02

İhbar üzerine olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri güvenlik kameralarını inceleyerek saldırganı tespit etti. Saldırganın hedef aldığı 9 kişi, çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 9 yaralının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Polis saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

İstanbul'da öldürülüp boş araziye gömülen adamın katil zanlısı İzmir'de yakalandı İstanbul'da öldürülüp boş araziye gömülen adamın katil zanlısı İzmir'de yakalandı

AW125575_02

"Bıçakladıklarının sayısı belli değil"

Yaşananları anlatan yaralılardan Mehmet Üstel, "Yürürken karşımdan geldi bir şahıs. Bıçağı çıkardı ekmek bıçağını. Şaka yapar gibi geldi ilk görünce. Bacağıma soktu yürüdü gitti. Ben anında düştüm yere. Hayatta karşılaşmadığım biri. 9 kişi geldi böyle. Hiçbir şey söylemedi. Sabah 09.30'da başlamış, saat 13.30'da beni bıçakladı. Bıçakladıklarının sayısı belli değil" ifadelerini kullandı.

AW125575_01

"Hiçbir şey söylememiş, direk bıçaklamış"

Saldırganın yaraladığı Çiğdem Karaca'nın babası Hasan Karaca ise, "Çocuğumu bıçaklıyor, çantasını çekmeye çalışıyor. Oradaki esnaf müdahale edip kurtarıyorlar çocuğu. Sabahtan başlamış bıçaklamaya. Başka hastanelere giden de olabilir. Hiçbir şey söylememiş, direk bıçaklamış. Tüm vakalar da böyle olmuş zaten. Şu anda kızım sol bacağından yaralı" şeklinde konuştu.

AW125657_01

Evleri taşlamış

Polis ekiplerinin şüpheliyi yakalamak için çalışmaları devam ederken, şahsın aynı saldırıda 2i kişiyi daha bıçakladığı ortaya çıktı. İsminin Abdullah Ö. olduğu öğrenilen saldırganın evleri de taşladığı öğrenildi.