A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'ün ilk maçında Gürcistan ile karşı karşıya geldi.

Maçta Arda Güler attığı jeneriklik golle damgasını vurdu. Arda Güler aynı zamanda A Milli Takım'da rekor kırdı. Arda Güler, maçta attığı golle Avrupa Şampiyonası finallerinde gol atan en genç Türk Milli Takımı futbolcusu oldu.

TASS: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin yarın görüşecek TASS: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin yarın görüşecek

Arda Güler 19 yaş 114 günlükken attığı golle, Cristiano Ronaldo'yu geride bırakarak Avrupa Şampiyonası tarihinde çıktığı ilk maçta gol atan en genç oyuncu oldu. Ronaldo aynı başarıyı 19 yaş 128 günlükken EURO 2004'te kırmıştı.

DÜNYA BASINI ARDA GÜLER'İ KONUŞUYOR

Marca, As, El Pais, El Mundo ve Mundo Deportivo, Güler'in mükemmel golünü ve yeteneklerini övdü. Real Madrid'de bu sezon az süre alan Güler'in, Türkiye Milli Takımı formasıyla kendini kanıtladığı ve geleceğin yıldızlarından biri olduğunu gösterdiği belirtildi. Güler'in özellikle sol ayağının nefis olduğu ve topu istediği yere koyma becerisine sahip olduğu vurgulandı.

Marca, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na zaferle başladığını yazdı. As gazetesi, Real Madrid'li Arda Güler'in mükemmel sol vuruşuyla Türkiye'ye galibiyet getirdiğini belirtti. Arda Güler'in muhteşem performansı ve şık golü vurgulandı. Mundo Deportivo, Güler'in 118 km hızla attığı golle Türkiye'yi Gürcistan'a karşı 2-1 öne geçirdiğini belirtti. El Mundo, Arda Güler'in takımının galibiyetinde belirleyici rol oynadığını ve taraftarları rahatlatan yeteneğini övdü.

Daily Telegraph, Türkiye-Gürcistan maçında tribünde çıkan taraftar kavgasının polisin müdahalesiyle önlendiğini belirtti. Maçta Mert Müldür ve Arda Güler'in attığı goller turnuvanın en güzel golleri arasında gösterildi. Arda Güler, "gelişen yetenek" olarak nitelendirilirken, 19 yaşındaki oyuncunun geleceği parlak olarak değerlendirildi. Türkiye Teknik Direktörü Vincenzo Montella, galibiyeti 50. doğum günü için en güzel hediye olarak yorumladı.

Guardian gazetesinin haberine göre, Arda Güler, Türkiye'yi Gürcistan karşısında kurtaran isim oldu.

Gazete, Türkiye-Gürcistan maçıyla ilgili olarak "Arda Güler vuruşuyla gök gürültüsünü çaktı, Türkiye'yi Gürcistan fırtınasından kurtardı" başlığını attı. Gazetenin muhabiri Sid Lowe, maçın muhteşem bir atmosferde oynandığını ve 103 atak, 36 şut, 4 gol ve direkten dönen 3 topla EURO 2024'ün şu ana kadarki en iyi maçı olduğunu belirtti.

Times gazetesinin haberine göre, Arda Güler, yağmur altında oynanan Türkiye-Gürcistan maçında göz kamaştırdı. Gürcistan'ın tarihi golüne rağmen, Mert Müldür ve Arda Güler'in sihirli vuruşları Türkiye'ye galibiyeti getirdi. Maç öncesi sağanak yağmur altında taraftarlar arasında çıkan kavga polis müdahalesine neden oldu.

Maç boyunca atmosfer olağanüstüydü ve çoğunluğu Türkiye taraftarları oluşturuyordu. Arda Güler, maçın kahramanı olarak Real Madrid'deki yeteneklerini sergiledi ve Türkiye'nin gruptan çıkma şansını artırdı.

REAL MADRİDLİ TAKIM ARKADAŞLARI'NDAN "ARDA ABİ" DESTEĞİ

Güler'in Real Madridli takım arkadaşları sosyal medya "Arda Abii" paylaşımlarında bulunarak genç oyuncuya desteklerini gösterdi.