Emekli maaşından, memur maaşın ve özel sektörün çalışanlara yapacağı ara zammı etkileyecek olan kritik haziran ayı enflasyonun açıklanacağı haftaya dolar 32,73 TL'den, euro ise 35,20 TL'den başladı.

Türkiye cuma günü 2021'den beri yer aldığı FATF listesinden çıktı! FATF'ın Türkiye'nin listeden çıkarıldığını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz "Bu gelişme ile birlikte uluslararası yatırımcıların ülkemizin finansal sistemine olan güveni daha da güçlenmiştir. Kararın, hem finans sektörümüz hem de reel sektörümüz açısından son derece olumlu sonuçları olacaktır" dedi.

Listeden çıkmadan önce 33 TL'de seyreden kur düşüşe geçerek 32.66 TL'ye kadar gerilemişti.

Bu hafta piyasaların gözü 3 temmuz çarşamba günü açıklanacak Haziran ayı enflasyonunda olacak. Haziran ayı enflasyonun ardından bir çok maaş ve ödemelere de güncelleme gelecek. Mayıs ayında yüzde 75,45 olan yıllık enflasyonun haziran ayında yıllık bazda yüzde 72,6'ya gerilemesi bekleniyor.

Mehmet Şimşek enflasyon için net konuştu: En zoru geride kaldı Mehmet Şimşek enflasyon için net konuştu: En zoru geride kaldı