Diyarbakır Çınar ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde çıkan anız yangını Mardin Mazıdağı ilçesine kadar ilerledi. Yangın sonucu Diyarbakır ve Mardin'de 5 kişi hayatını kaybetti, 10'u ağır 44 kişi yaralandı.

Diplomalar sahte, rektör lise mezunu çıktı! Diplomalar sahte, rektör lise mezunu çıktı!

AW231219_02

Diyarbakır Valisi Su'dan açıklama

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çınar ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde anız ve örtü yangını olarak başlayan yangının, ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındığını söyledi.

AW231219_03

Mardin Valiliği'nden açıklama

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi kırsal alanlarında başlayan yangının, Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallesi istikametine doğru ilerlediği, yangın bölgesine ilk andan itibaren itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı araçlar ve ekiplerin sevk edildiği belirtildi.

Bakan Koca'dan açıklama: 5 ölü, 44 yaralı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde meydana gelen yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 44 kişi yangından etkilendi. Diyarbakır’da 3, Mardin’de 2 can kaybımız var. Olay sebebi ile 35 Ambulans ve 7 UMKE Timi görevlendirildi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.