Tüm Türkiye'nin aylardır konuştuğu Dilan Polat ve Engin Polat çifti önceki gece gerçekleşen bir operasyonla gözaltına alındı. İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda, haklarında soruşturma başlatılan ve şirketlerinde arama yapılan 17 şüphelinin gözaltında olduğu bilgisi paylaşıldı.

dilan polat

Engin Polat’ın anneannesi serbest bırakıldı

Operasyonda gözaltına alınanlar arasında bulunan Engin Polat’ın anneannesi Zehra Yılmaz emniyette ifadesi alındıktan savcılık kararıyla sağlık sorunları göz önünde bulundurularak serbest bırakıldı.

dilan pıolat

Zonguldak'taki heyelanda anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı Zonguldak'taki heyelanda anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı

Engin ve Dilan Polat çiftinin avukatı gözaltına alındı

Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınanlar arasında avukatı Haydar Enes Çetinkaya’nın da olduğu öğrenildi.

engin polat

Polat çiftinin şirketlerine ait araçlar çekicilerle götürüldü

Dilan Polat ve Engin Polat çiftine yönelik operasyonlar kapsamında, Ataşehir’de bulunan ve Polat ailesine ait olan güzellik merkezi önündeki otomobiller, polis tarafından çekicilere yüklenerek götürüldü.

AW067760_02

Dilan Polat ve Engin Polat’a ait şirketlerde kullanıldığı değerlendirilen farklı marka ve modellerdeki otomobiller, güzellik merkezi önüne sıra sıra dizilen çekicilere yüklenerek götürüldü.

AW067760_04

Araçlar İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde sergilendi

Polat ailesine ait olan 24 araca tedbir konuldu. El konulan lüks araçlardan 13 tanesi polis ekipleri tarafından çekici ile çekildi.

AW067872_03

Dilan Polat ve Engin Polat’a ait farklı marka ve modellerdeki otomobiller sergilenmek üzere İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

AW067872_02
Öte yandan Polat çiftine ait soruşturma tamamlana kadar el konulan araçlar Yediemin otoparkında bekletileceği öğrenildi.

AW067872_01