GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için Bursa’ya geldi. Bursa Valiliği ve Hanlar Bölgesi ziyaretinin ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) Bursa’nın iş dünyası ile bir araya gelen Yılmaz, son durak olarak STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile iftar programında buluştu.

WhatsApp Image 2024-03-21 at 18.49.25

Programa Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, eski AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, eski AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın ve bir çok STK temsilcileri katıldı.

Meteoroloji’den Bursa’ya sağanak yağış uyarısı (25 Nisan 2024 Bursa hava durumu) Meteoroloji’den Bursa’ya sağanak yağış uyarısı (25 Nisan 2024 Bursa hava durumu)

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursa’mızda her türlü rengi görmek mümkün. Pandemi ile sel ve yangınlar ile depremlerle son 5 yılda Bursa’da ulaşımdan alt yapıya, kültürel asliyelere kadar onlarca yatırımı hayata geçirdik. Bursa ulaşımı ve ulaşımla ilgili yatırımları çok konuşuyor. Önemli çalışmaları inşallah sizin destekleriniz ile hayata geçireceğiz. Ben başta Cumhurbaşkanımıza ve kabinemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın konulmasından öne çıkanlar; 

Bursa’da bulunmaktan gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’nın her köşesine selamlarını iletiyorum. Güneydoğu’da çeşitli programlara katıldım. Güneydoğu’da da Ramazan ayrı güzel. Milletimiz ile bir arada oluyoruz. AK Parti ve Cumhur İttifakı milletimizden çıkmıştır. Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Milletimizin derdi neyse derdimiz o oldu. Biz hiç bir zaman Ankara’da masa başında oturup ülkeyi yönetmedik. 

Bugün Bursa’da Alinur Başkanımızın güzel projesi olan Hanlar Bölgesini gezme imkanı bulduk. Bazı yerlerde yapmakla, bazı yerlerde yıkmak ile övünüyoruz. Orada vatandaşlarımızla görüştük. Çok sevmişler. Alinur başkanı ve ekibini bu özel projesi için gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonra da bu nitelikli projelerin yanında olmaya devam ediyoruz. 

Sanayicilerimizle hasbihâl ettik. Bizim geleneğimizde istişare etmek var. Akılları bir araya getirdiğimiz zaman çok daha bereketli oluyor. Bu da politikalarımızı daha nitelikli hale getiriyor. 

Bursa her şeyin en iyisi ve en güzelini hak ediyor. Bursa’da birlik ve kardeşlik içerisinde yaşanıyor. Her bölgeden insanımız bir arada. Bu birliği bozmaya çalışanlara imkan vermeyeceğiz. Bugün Gazze’de yaşananlar bunun en güzel örneği. Bu bölgede biz beraber olmazsak başımıza neler geleceğini görüyoruz. Bizim daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Burası geçmişte ecdadımızın büyük zaferler kazandığı coğrafya. 
Güçlü politikalarımızla yolumuza devam ediyoruz. Şu an sorunumuz enflasyon. Bunun da planlamasını yaptık. Enflasyondaki gerilemeyi siz de göreceksiniz. Tek haneli rakamlara ulaşacağız. Bundan şüpheniz olmasın. 

Bir taraftan sanayimizi geliştiriyoruz. Bursa’da TOGG gibi bir otomobili hayata geçirdik. Gün geçmiyor ki yeni bir atılım olmasın. Bunlar kendiliğinden olmuyor. Siyasi irade, birlik ve beraberlik, milletimizin duasıyla oluyor. İnşallah daha fazlasını da hayata geçireceğiz.

Yerel seçimlerden sonra ‘Türkiye çok farklı olacak’ şeklinde algılar yapıyorlar. Böyle algılarla Bursa’nın geleceğini inşaa edemeyiz. Bursa’nın geleceğini bilebilen yerel yöneticilere ihtiyacımız var. Biz bunlara gerçek belediyecilik diyoruz. Belediyenin kaynaklarını halkın somut ihtiyaçları için kullananlar gerçek belediyecidir. Alinur Başkanımız bunu yönettiği sürede yaptı. Alinur Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Çoluk çocuğumuzu, geleceğimizi düşünerek hareket etmeliyiz. Alinur Başkanımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Bayramdan önce bir bayram olsun diyorum. Allah’a emanet ediyorum.