Edinilen bilgiye göre Erdoğan, şehit Bektaş'ın ailesine mesaj göndererek, başsağlığı dileklerini iletti.

ŞEHİT BEKTAŞ'IN CENAZESİ, KAHRAMANMARAŞ'TA TOPRAĞA VERİLDİ

Van'ın Başkale ilçesinde PKK’lı teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Samet Bektaş (22), memleketi Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı.

Van'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Kahramanmaraş'a gönderilen şehit Sözleşmeli Er Samet Bektaş'ın cenazesi, ailesi ve protokol tarafından karşılandı. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerler tarafından uçaktan indirilerek cenaze nakil aracına konulduğu sırada baba Cuma Ali Bektaş, gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'ın Başkale ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş'ın ailesine başsağlığı diledi.

Göksun'a getirilen şehidin cenazesi, ilk olarak baba ocağına götürüldü. Duaların edilip, helallik alınmasının ardından cenaze, tören için Ulu Cami'ye getirildi. Buradaki törene; şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, milletvekilleri, 2'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından bir süre askerler tarafından omuzlarda taşınan şehit Bektaş'ın cenazesi, götürüldüğü Huğtaş Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

YATAĞINA TÜRK BAYRAĞI SERİLDİ

Öte yandan bekar olan ve 2 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katılan Samet Bektaş'ın şehadet haberi, görev yaptığı taburdaki silah arkadaşlarını da yasa boğdu. Bektaş'ın Van 6'ncı Hudut Tugayı 3'üncü Hudut Taburu Komutanlığı'ndaki yatağına Türk bayrağı serildi.

Para için göğüslerini açan 'laz kızı' gözaltına alındı Para için göğüslerini açan 'laz kızı' gözaltına alındı

ŞEHİT ANNESİNİ DUYGULANDIRAN KOMUTAN: “KARŞIMDA ŞEHİT OĞLUM VAR ZANNETTİM”

Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala, şehitlikte evladını ziyarete gelen annenin elini öpüp kucaklayarak, makam aracıyla eve bıraktırdı. Duygulanan anne, 31 yıl önce şehit olan evladının gözleri önüne geldiğini söyledi.

18 Nisan 1992 tarihinde sivil ve silahsız oldukları halde bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen yol kesme eyleminde Doğubayazıt-Iğdır Devlet karayolunun Pamuk Geçidi mevkisinde gündüz vakti pusuya düşürülerek şehit edilen Kars 14'ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı emrinde görevli 4 astsubaydan birisi de Şehit Astsubay İstihkam Teknisyen Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı. Şehit annesi Bedriye Hamlı aradan geçen 31 yılın ardından Samsun Asri Mezarlık Şehitliği'ndeki oğlunun kabrini düzenli olarak ziyaret ederek dua ediyor.
Anne Bedriye Hamlı, son şehitlik ziyaretinde Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala ile karşılaştı. Ala, şehit annesinin elini öperek halini ve hatırını sordu, makam aracıyla evine bıraktırdı.

“BANA ‘OĞLUN YERİNE SARILAYIM' DİYEREK KUCAKLADI”

O anları anlatan şehit annesi Bedriye Hamlı, “Şehitlik ziyareti dönüşünde köşeye dönerken karşımızda siyah bir araba belirdi. Araba durdu ve içerisinden bir asker indi ve bana yaklaştı. Elimi öptü ve halimi hatırımı sordu. Kendisini tanımadım, sürekli nasıl olduğumu sordu. Bana ‘Oğlun yerine sarılayım' dedi ve beni sıkı sıkı kucakladı. Yeniden elimi öptü, beni arabasına oturttu ve evime kadar göndertti. Ben bunun gibi komutan görmedim, Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.

“O AN OĞLUMLA KONUŞUYORUM SANDIM”

Anne Bedriye Hamlı, “O an beni evime oğlum gönderiyor zannettim. Oğlumla konuşuyorum gibi geldi bana. Benimle ilgilenmesi çok mutlu etti, Allah da onu mutlu etsin” dedi.
Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala da sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Anne işte, cumartesi yok, pazar yok, varsa yoksa şehit oğlu. Diğer oğlunu da almış gelmiş şehitliğe, elini öptük, duasını aldık. Evine araba ile bıraktırdım. Aldığım duanın haddi hesabı yok” ifadelerine yer verdi.