Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Batman'da düzenlenen mitingde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Gündeminde seçim çalışmalarından ekonomi politikalarına birçok konu olan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Şu anda karşımda 50 bin kişi var. Meydanlara sığmayan sevdanız için her birinize teşekkür ediyorum. 

BMGK'DA ALINAN ATEŞKES KARARI: "İSRAİL'İN KARAR UYMASI İÇİN BASKI ARTIRILMALI"

- Terör devleti İsrail'in Filistin halkına yönelik katliamları hepimizin yüreğini kanatıyor. İsrail, Gazzeli kardeşlerimizin direniş azmini tam 173 gündür kıramadı. Gazze halkı destansı direnişleriyle tüm dünyaya insanlık onur ve cesaret dersi verdi. BMGK acil ateşkes kararı aldı. Batının şımarık çocuğu İsrail'in alınan karara uyması için baskının artırılması gerekiyor. Türkiye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Varsın birileri devletimize iftira atacak kadar gözünü karartsın. Varsın birileri Filistinli kardeşlerimize terörist diyecek kadar hoyratlaşsın. Zalimler karşısında baş eğmeyeceğiz. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı! "Yakında duyuracağız" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı! "Yakında duyuracağız"

"ALLAH TÜRKİYE'NİN YÜZÜNE BAKMIŞ DA BUNLAR İKTİDARA GELMEMİŞ"

- Seçimlerde Cumhur İttifakı ile birlikte tüm Türkiye kazandı. Altılı Masa dediler, ne çıktı? Şu anda hiçbiri parlamentoda değil. Masanın altına birilerini soktular. Ne çıktı, hiç. Altılı Masa'nın yerinde yeller esiyor. Tek hamleyle yıkıldılar. Birbirilerine kurdukları kumpasları gördükçe onlar adına biz de hicap duyuyoruz. Milletimizin verilmiş sadakası varmış, Allah Türkiye'nin yüzüne bakmış da bunlar iktidara gelmemiş. İyi ki kazanmamışız diyerek bunu kabul ediyorlar. Milletimizin hançerlenmesinin önüne geçtik. Seçmenlerinin iradesini sağa sola peşkeş çektiler. Aynı nobranlığı bu seçimlerde de sürdürüyorlar. CHP'ye de, DEM'e de gönül verenlerin ne düşündüğünü zaten kimse umursamıyor. Bizim belirlediğimiz adaylara tıpış tıpış oy vereceksiniz dediler. 

TERÖRLE MÜCADELE

- Bu yaz itibarıyla Irak sınırımızın güvenliğini de temin etmiş olacağız. Güvenlik ortamının iyileşmesiyle bölgeye yatırım geldi, barış geldi, turizm canlandı. Bölge illerimizin ekonomisi hareketlendi. Terör kaybederken 81 vilayetimiz kazandı. 85 milyonun tamamı kazandı. Ağır bedeller ödeme pahasına elde ettiğimiz kazanımlardan asla taviz vermeyeceğiz. Son 21 yılda sessiz devrim gerçekleştirmiş kardeşiniz olarak buna asla müsaade etmeyeceğiz. Biz görevde olduğumuz sürece eski kaotik günleri kimse geri getiremeyecek.

ENFLASYON MESELESİ

- Enflasyon meselesini de göz ardı etmiyoruz. Ekonomide gerçekten güçlü bir kadro kurduk. Az önce hemşehriniz Mehmet Şimşek kardeşimi dinlediniz. Batman'ın bir evladı olan Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'e bu konuda tam itimadım var. Yılın ikinci yarısından itibaren olumlu ekonomik yansımaları göreceğiz. Emeklilerimizin sıkıntılarının da farkındayız. Bunların hafifletilmesiyle ilgili samimiyetimizi bugüne kadar ortaya koyduk. 5'er bin liralık ödeme yaptık. Maaşlara yaklaşık yüzde 50 oranında, yani enflasyon üzerinde zam yaptık. Bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gitti. İkramiyeleri 2 Nisan'dan itibaren hesaplara yatırıyoruz. Promosyonların da güncellenmesini sağladık. 

- Muhalefet her seçim dönemi gibi atıp tutarak emeklilerimizi bize karşı kışkırtmaya çalışıyor ama kendilerine geçen seçim dönemindeki ifadeleri sorulunca "Hatırlamıyoruz" diyerek işi arsızlığa vuruyorlar. Valizler dolusu euroların nereye gittiği belli değil, gelin bunu da açıklayın.