Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir mitinginde konuştu. 

Gündeminde İzmir'e yapılan yatırımlar olan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"YÜZLERİNE ATATÜRK MASKESİ TAKIP HER DÖNEM YAN GELİP YATTILAR"

- İzmir'in yaralarını sarmaya az kaldı, 20 gün. Durmak yok. 31 Mart akşamı İzmir bir başka güzel olacak. İzmir'e verdiğimiz destekler, yereldeki umursamazlık ve beceriksizlik yüzünden arzu ettiğimiz etkiyi göstermedi. Yüzlerine Atatürk maskesi takıp her dönem yan gelip yattılar. İzmirlinin can düşmanı olarak gördüğü terör örgütleriyle gizli saklı anlaşmalar yaptılar. AK Partili ve MHP'li belediye başkan adaylarımızı bizzat kendimiz sahneye çıkartıp takdim ediyoruz. CHP'nin DEM'lendiği müttefikleriyle ilişkisinde böyle bir şeffaflık var mı? Pazarlıklardan haberiniz var mı? İzmirliye ve diğer şehirlerdeki CHP seçmenlerimize bu yapılan reva mı?

İMAMOĞLU'NA 'KÜÇÜK ENİŞTE' GÖNDERMESİ

- CHP'nin başında güya bir genel başkan var ama gelen posta koyuyor, giden posta koyuyor. Eline mikrofonu önce alan Özgür efendiden rol çalıyor. Her canı sıkılan gelip kendisine tekme tokat dalıyor. Anlaşılan Bay Kemal'in ahı bunları tutmaya başladı. Tabii bir de İstanbul'da kendini göstermek için sürekli azarlanıp duran "tutmayın küçük enişteyi" karakteri var. Zaten yarım gün mesai yapıyor. Milletimiz her alanda değişime ayak uydurdu. Sadece bu sürecin dışında muhalefet kaldı. Onu değiştiremedik. Dün de kendilerini milletin üstünde görüyor, insanımıza tepeden bakıyorlardı. 31 Mart'a hazırlanıyorsunuz, biliyorum. Sandıkları gümbür gümbür patlatacağınızı görüyorum. Dün de ülke ve milletin düşmanlarıyla kol kola yürümekten geri durmuyorlardı, bugün de gizli saklı işler çevirmeyi sürdürüyorlar. Dün de eser ve hizmet namına hikayeleri yoktu, bugün de hayırlı bir işe el verdikleri görülmüş değil. Şu İzmir'de yaptıkları bir hizmet var mı? Şu Körfez'in çektiği nedir? İzmirli buna mahkum mu, layık mı? 

- Amacımız Türkiye'nin diplomasisiyle, ekonomisiyle, ordusuyla, sanayisiyle, tüm zenginlikleriyle dünyanın en ileri ülkeleri arasındaki hak ettiği yeri almasını sağlamaktır. Programlarımızı kararlılıkla uygulayıp, hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Yüzümüze hakikatleri haykırın, haykırın ki hatamızı görüp kendimizi düzeltelim. Bizde kibir olmaz. Sadece eser, çalışmak, hizmet olur. Biz kendimize işte bu kadar güveniyoruz. Bugün burada sizlerin karşısına tek bir amaçla çıktık, Gündoğdu meydanı bizi bugün yine yanıltmadı. Şu anda burada 100 bin kişi var. Şurada 20 gün kaldı, durmak yok. 31 Mart Pazar akşamı hep birlikte bu müjdeyi yaşayacağız. Şehrimizin kayıp yıllarını hep birlikte telafi etmek istiyoruz. Belediyecilik zaten bizim işimiz. 21 yıldır tek başımıza iktidarız. Başka bir niyetimiz olsaydı şimdiye kadar ortaya çıkardı. Kimsenin hayat biçimiyle derdimizin olmadığını herhalde kabul etmeyen kalmamıştır. Kazananın İzmir olmasını diliyoruz. 

"İZMİR'İ CHP ZİHNİYETİNE BIRAKMAYACAĞIZ"

- Milli irade bayramını en coşkulu kutlayacağımız yerlerden biri inşallah İzmir olacaktır. İzmir'e 21 yılda günümüz rakamlarıyla 449 milyar lira kamu yatırımı yaptık. Bu muhalefet ne yaptı? Bunların yatırımı var mı İzmir'de? 4 yeni üniversite kurduk. 26 bin 431 kişi kapasiteli yurt binalarını açtık. İzmir Belediyesi acaba kaç yurt yaptı? 115 adet spor tesisi inşa ettik. 17 milyar lira sosyal yardım sağladık. 2060 yataklı Bayraklı Şehir Hastanemiz olmak üzere 129 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 21 bin konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. İktidara geldiğimizde 6 adet atık su arıtma tesisi varken bugün 70 adet su arıtma tesisi oldu. Ulaştırmada 618 kilometre bölünmüş yol yaptık. Osmangazi Köprüsü ve bağlantı yolu dahil olmak üzere İstanbul-İzmir Otoyolu'nu hizmete açtık. 2520 metre uzunluğundaki Konak Tünelini kazandırdık. İzmir çevreyolunu da bitirdik, yeni çevre yolları da yapılıyor. Biz İzmir'i CHP zihniyetine bırakmayacağız, gerekenleri merkezi yönetim olarak yapacağız. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1915 mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1915 mesajı

- Siz bana müjde, ben de dünyaya müjde vereceğim.