Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Aksaray mitinginden açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğaneflasyonun düşürülmesi için yılın ikinci yarısını işaret ederek, "Can yakan enflasyonun hayat pahalılığıyla boğuşuyoruz. Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesiyle elimiz biraz daha rahatlayacak" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

CHP Genel Başkanı Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan'la haftaya görüşmeyi planlıyoruz CHP Genel Başkanı Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan'la haftaya görüşmeyi planlıyoruz

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de can yakan enflasyonun hayat pahalılığıyla boğuşuyoruz. Tüm emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin TL ödeme yaptık. Maaşlarda ve ikramiyelerde de yüzde 50 yükseltme yaptık. Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesiyle elimiz biraz daha rahatlayacak. Çünkü yüksek enflasyonda dipsiz kuyu misali ne verirsek verelim kaybolup gidiyor. Önceliğimiz enflasyonu düşürmek. Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor. Bunu başaracak programa ve kararlılığa sahibiz. Enflasyon düşünce elimiz rahatlayacak. Çalışan ve emeklilerimizin alım gücündeki düşüşü telafi etmek için sürekli adımlar atıyoruz.

Ülkemiz en büyük 10 ekonomiden biri haline gelecek.  Ülkemizin gücünden ve potansiyelinden rahatsız olan çevreler muhalefeti kullanarak milletimizi karamsarlığa sürüklemek istiyor.

Ramazan Bayramı gelmeden 31 Mart'ta milli irade bayramını birlikte kutlayacağımıza inanıyorum. 

Sözde büyük devletlerin ve onların güdümündeki uluslararası kuruluşların kimseye hayrının dokunmadığına en acı örnekleriyle şahit oluyoruz.  Bir yanımızda Ukrayna -Rusya savaşı, bir yanda İsrail'in Gazze'de yaptığı vahşet... Son 10 yılda maruz kaldığımız saldırılarla biz de bu felaket tablosunun içine çekilmeye çalışıyoruz.

Mücadele bayrağını daha yukarıya taşıma vaktidir. Daha çok üreteceğiz, daha çok istihdam edeceğiz, daha çok ihraç edeceğiz. Devletimizi, ordumuzu, ekonomimizi daha da güçlendireceğiz.