Kamuoyunun yanından tanıdığı Cübbeli Ahmet katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklama ile gündemin birinci sırasına oturdu. Herkesin yakından takip ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında gerçekleşen ikinci zirve hakkında değerlendirmelerde bulunanan Cübbeli Ahmet, "CHP’ye bakanlık verilebilir" dedi.

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de, Erdoğan ile Özgür Özel arasındaki görüşmeye ilişkin gündem yaratacak açıklamaları şöyle:  

“Görüntünün yani biz zahire göre hükmederiz içerisini Allah bilir. Görüntü yani biraz kavgaların azalması belki bu işte yeni anayasa hazırlayacaklar falan o arada belki bir uyum ve bazı şeylerin sağlanması ilerisi nereye gider? Yani o bir ittifak olur mu? ileride bir ittifaka döner mi? Birkaç bakanlık CHP’ye verilir mi?”

Cübbeli’nin bu yorumu üzerinde programın sunucusu Çağlar Cilara ‘Verilir mi sizce?’ diye sorunca şu yanıtı aldı:

“Konuşuluyor! Ankara’da mı konuşuluyor ben nereden bileyim ama İstanbul’da konuşuluyor yani! Ben İstanbul’dayım.”

cy-1

İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü istifa etti! İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü istifa etti!

"İMAMOĞLU'NUN ÖNÜNÜN KAPANMASI ÖNEMLİ"

CHP lideri Özel hakkında övgü dolu sözler sarf eden Cübbeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında ise çarpıcı ifadeler kullandı. "İmamoğlu'nun önünün kapanması önemli" diyen Cübbeli, "Devlet birimleri İmamoğlu’nun gelmemesini önemsiyor” diye konuştu.