EŞREF AYDEMİR/ SOSYAL TV 

Osmangazi Belediyesi Bursa amatör futbolun köklü camialarından biri olan ve Çirişhane Spor Kulübü ismi ile Çirişhane Mahallesi’ne lokal kazandırıyor. Çirişhane Spor Kulübü Lokali’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Bursa'da bayram alışverişinde son kalan kıyafet için birbirlerine girdiler Bursa'da bayram alışverişinde son kalan kıyafet için birbirlerine girdiler

Törene Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelik ve çok sayıda vatandaş ile mahalle sakinleri katıldı.


Seçimin üzerinden az bir süre geçmesine rağmen hizmete hemen giriştiklerini ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, her mahallenin ihtiyacını çok iyi bildiklerini ifade etti.
Spor kulüplerinin gençlerin madde bağımlılığından uzaklaşması için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Aydın, “Daha önce defalarca buralara geldik. Mahallemizin de spor kulübümüzün  de ihtiyacını biliyoruz.Hepsini tespit ettik çok şükür mazbatayı alışımızın 48 günü yani daha 2 ay bile olmadı.  Seçimin üzerinden geçeli 50 gün oldu, burada bu temel atma durumu hep birlikte gerçekleştiriyoruz. İnşallah çok kısa sürede de bitiririz. Özellikle bu tür hizmetler, spor alanları, halı sahalar çok önemli bunun da çok iyi farkındayız ve hiç vakit kaybetmeden de temelleri atıyoruz.  İnşallah bir dahaki hafta ilk kreşimizin temelini atacağız Hamitlerde, ondan sonraki hafta halk lokantası açılışını yapacağız, sonraki hafta genç kadınlar için jimnastik salonu yapacağız. Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz  hepsini gerçekleştireceğiz. Neticede halkın vergileri yine vatandaşımıza hizmet olarak dönmesi gereken kaynaklar. Biz de bunun için bütün ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bundan sonra çalışmaya devam edeceğiz.


CHP Bursa İl başkanı Nihat Yeşiltaş:
Mahallemize Osmangazi Belediyesi’nin bundan sonra eli değecek ve Osmangazi Belediyesi halkla beraber tüm hizmetlerini yapacak. İşte bundan sonraki süreçte Osmangazi’de herkesin kendini mutlu hissedeceği, herkesin huzur içinde yaşayacağı bir kenti hep birlikte inşa edeceğiz. Gelecek güzel günler daha yakın bundan sonraki süreçte halkının beklentileri özelinde  halkçı belediyeciliği inşa edeceğiz. Bunun da mimarı işte Osmangazi Belediye Başkanımız Erkan Aydın ve CHP.  Tüm bu hizmetleri hep birlikte  görüp yaşayacağız. Halkçı belediyeciliğin bir örneği olarak halkın parasını halkın yararına kullanıyoruz.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelik:
Belediye başkanımızın 31 Mart seçimleri öncesi saha çalışmalarında söylediği gibi her mahalleye dokunacağız.  Sözümüzün ile başlayan bu çalışmaların ilkini bugün Çirişhane’de ilk temel atma ile başlatıyoruz.  Bundan dolayı da öncelikle değerli başkanımıza teşekkür ediyorum.  Katılmanızdan dolayı da hepinizi tekrar Osmangazi İlçe Başkanlığı adına saygıyla sevgiyle selamlıyorum.  Hizmetimiz bugün burada başladı, bundan sonrasında 136 mahallemizin tamamında devam edecektir.

Çirişhane Mahallesi Muhtar  Nedim Çapa: 
Seçimin üzerinde daha henüz daha 2 ay bile geçmedi. Buna rağmen ilk hizmeti bizim almamız, bizim de çok şanslı olduğumuzu görüyorum. Onun için  Osmangazi Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da çalışmaları için kolaylıklar diliyorum. Gelen herkese çok teşekkür ediyorum.