Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Haluk Levent'e CHP’den Hatay Büyükşehir Başkan Adaylığı teklif edildiği iddiası hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu yaz Irak sınırımızla ilgili sorunları çözmüş olacağız" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu yaz Irak sınırımızla ilgili sorunları çözmüş olacağız"“Adaylık teklif edilmesi söz konusu değil”

Sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabı üzerinden, “CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var” ifadelerini kullanarak CHP’den kendisine adaylık teklifi geldiğini duyurmuştu. Haluk Levent’in bu açıklamasının ardından gerçekleştirilen MYK’da Lütfü Savaş’ın adaylığı hakkında bir görüşme olmadığını söyleyen Yücel, “Hatay meselesi gündemimize gelmedi. Dolayısıyla kurumsal düzeyde Haluk Levent’e ya da başka bir kişiye adaylık teklif edilmesi söz konusu değil” şeklinde konuştu.