Cumhuriyet Halk Partisi Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün ve beraberindeki heyet mazbata töreninde  kendi siyasi figürünü gösterdiği için saldırıya uğrayan meclis üyesi için emniyete giderek ifade verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Zülfikar Bal için Cumhuriyet Halk Partisi Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün başta olmak üzere yöneticiler meclis üyeleri ve  o gün Barışmanço Kültür Merkezi’nde olan Cumhuriyet Halk Partililer Emniyet Müdürlüğü'ne çağrılarak ifadeleri verdi. Konuyla alakalı Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün yaptığı açıklamada, saldırının kasten ve isteyerek yapıldığını belirterek, "Bu eylemin mahkemelerimizce cezalandırılıp bir daha böyle bir olayın yaşanmaması umuyoruz"dedi.

NE OLMUŞTU

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi ülke genelinde büyük bir başarı elde edip birinci Parti konumuna yükselmesi Bursa'da da Büyükşehir Belediyesi ve birçok belediye kazanması sonrasında belediye başkanı ve meclis üyesi mazbata törenleri düzenlendi.

Bunlardan biri de Bursa'da Yıldırım ilçesinde gerçekleşti. Yıldırım belediye mazbata töreni Barış Manço Kültür Merkezi'nde yapıldı mazbata töreninde her Partili çıkıp mazbatasını aldıktan sonra kendi siyasi figürünü göstererek sahneden ayrıldı. Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Zülfikar Bal da mazbatasını aldıktan sonra zafer işareti yaparak sahneden inmiş her zaman olduğu gibi kamerasını eline alan Zülfikar Bal mazbata töreni çekimlerine devam ediyorken yanına yaklaşan  MHP Meclis üyesi Bal'a Zafer işaretinden rahatsız olduğunu dile getirip küfürler ve hakaretler ederek Zülfikar Bal'a kafa atmak suretiyle burnunun kırılmasına sebep olmuştu.

BUYSAD'dan Bursa'ya ‘SlowFood’ hamlesi çağrısı BUYSAD'dan Bursa'ya ‘SlowFood’ hamlesi çağrısı

Bununla alakalı Yıldırım Cumhuriyet Halk Partisi savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.