HABER MERKEZİ / SOSYAL TV

CHP Bursa İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla Kültürpark Özgen Cafe'de bayramlaşma töreni düzenlendi.

WhatsApp Image 2024-06-15 at 14.03.16

Bursa'da traktör sulama kanalına devrildi! 20 yaşındaki sürücü... Bursa'da traktör sulama kanalına devrildi! 20 yaşındaki sürücü...

Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan AydınHarmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ve çok sayıda partili katıldı. Tören başkanlar ve partililerin bayramlaşma merasimi ile başladı.

WhatsApp Image 2024-06-15 at 14.02.20

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yaptığı konuşmada "Mazbatamızı alır almaz yeniden yeşil Bursa için ilk tohumları ektik ve devam da ediyoruz. Bu şehrin anayasasını, kent anayasasını hep birlikte oluşturacağız. Türkiye'de bu konuda örnek bir kent olacağız. Bursayı dünya kentleriyle yarışır hale getirmek boynumuzun borcu. Göreve geldiğimizde yol haritamız zaten belliydi şimdi daha da netlesti. Artık adım adım ince isçilik zamanı. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, kültürüyle, sanatıyla, tarihi dokusu ve güzel insanlarıyla Bursa'yı daha yaşanabilir bir kent yapacağız. İnsanı öncelemeyen hiç bir projede olmayacağız. Hedefimiz kentimizi hakettigi yere taşırken hemşehrilerimizn de yüzünün güldüğünü görmek." dedi.

Başkan Bozbey sözlerine şöyle devam etti: "Kadınları, öğrencileri, işsizleri, emeklileri asla unutmayacağız. Kriterlere uyan ve gerçek ihtiyaç sahiplerine sosyal destek çekleri  veriyoruz. Tarıma yönelik desteklere hazırlanıyoruz. Ulaşım ve deprem sorunlarıyla ilgili çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Sorun varsa biz çözeriz ve çözeceğiz de. Bursalılar sosyal belediyeciğin ne olduğunu, şimdi farkına varmaya başladılar. Adil ve eşit hizmetin nasıl sunulacağınıi smdi anladılar. Bursalılar bunun için yıllarca bekledi. Artık Bursa'da milli bayramlarımız coşkuyla ve dini bayramlarımiz coşku ve huzurla kutlanılacak. Bursa'da sosyal belediyecilik çalışmasına emek veren sizlerle bu kez Kurban Bayramı icin bir araya geldik, iyi ki varsinz. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel gündei Gazze'de ve dünyanın diğer coğrafyalarında yaşanan katliamları kınıyor, bir an önce son bulmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2024-06-15 at 16.01.50