Kültür sanat yaşamında farkındalık yaratan etkinlik ve organizasyonlarıyla adından sıkça söz ettiren ÇEKSANAT hazırladığı Şubat Ayı programı ile sanatseverleri Görükle Kültür Merkezi’ne bekliyor.

 Sezon boyunca repertuvarındaki yedi oyun ile izleyici karşısına çıkan ÇEKSANAT TİYATRO, Şubat ayında beş turne gerçekleştiriyor.

Matei Visniec’in yazdığı ve Yunus Emre Bozdoğan’ın yönettiği yetişkin oyunu "İLERLEME Kelimesi Annemin Ağzında Feci Yanlış Tınlıyordu" Şubat Ayı'nda gösterimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Sıkça turne yaparak sahnenin tozunu atan ÇEKSANAT TİYATRO, bu ay ‘’Hendek‘’, ‘’Don Quıjote’’, "Keloğlan ile Oh Dede" ve ‘’Fırtına’’ ile Gürsu Belediyesi kültür sanat etkinlikleri dahilinde Gürsu Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Shakespeare’in ‘’Fırtına’’sı ayrıca 4 Şubat Pazar günü bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Şile Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Nene Hatun gemisi batan gemideki kayıp mürettebatı arama çalışmalarına başladı Nene Hatun gemisi batan gemideki kayıp mürettebatı arama çalışmalarına başladı

ÇEKSANAT’TA OKULLAR İÇİN ÖZEL SEANS!

ÇEKSANAT TİYATRO, okullara özel seans kapsamında çalışmalarına devam ederek, gerek kendi sahnesinde gerek de sahnesi uygun olan okullarda sahne alarak öğrencilerin ''okulca'' tiyatro izlemelerine olanak sağlıyor.

Tiyatronun; Keloğlan İle Oh Dede, Benim Masalım, Hendek, Dev Kurbağa, Fırtına ve Don Quijote oyunları okullara özel seans kapsamında Şubat ayı programında yerini alıyor.

 

ÇEKSANAT FELSEFE ATÖLYELERİ BAŞLIYOR!

ÇEKSANAT, yarıyıl tatilinin ardından her ay gerçekleşmesini planladığı Felsefe Atölyeri’nin startını veriyor. 3 Şubat Cumartesi günü 13.00-15.00 saatleri arasında Çocuklar için Felsefe Atölyesi ile ‘’Mitolojiyi Felsefe ile Okumak’’ başlıklı Yetişkin Felsefe Atölyesi başlıyor.

Çocuk, genç, yetişkin tiyatro atölyeleri ve eğitmen Okan Girgin eşliğinde ilerleyen dans atölyesi derslere devam ediyor. ‘’Latin Dansları Temel Başlagıç Seviyesi’’ kursu için yeni sınıf kayıtları başladı. Ayrıca ÇEKSANAT Dans Atölyesi’ne en özel anları taçlandıracak düğün dansı veya özel dans dersi talepleri için başvuru yapabilirsiniz.

Eğitimci-Yazar Fehmi Enginalp ve Şair-Yazar Hilmi Haşal'ın her ay birbirinden değerli konukları ağırladığı ÇEKSANAT Söyleşi programı 20 Şubat Salı Instagram ve Youtube hesaplarından paylaşılacak.

2021 yılından beri yetişkinlere yönelik ücretsiz film gösterimlerine devam eden ÇEKSANAT Sinema, Şubat’ta birbirinden farklı 8 film ile sinemaseverleri GKM’ye bekliyor.

Etkinliklerin biletleri GKM Gişesi ve biletinial.com’da satışta. ÇEKSANAT Şubat ayı etkinlikleri hakkında bilgi almak için 0530 667 24 12 telefonu arayabilir, www.ceksanat.com ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.