Cezayir üzerinden gelen yeni sıcak hava dalgası, Batı bölgelerinde cuma gününe kadar kalacak.

SICAK HAVA UYARISI

Sıcak hava dalgasının artarak devam edeceği uyarısında bulunan NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, "Yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girmeye başladık bu sefer Cezayır'den geliyor. Balkanlar üzerinden bize ulaşacak en fazla da Batı bölgeleri etkileyecek. Her gün biraz daha artacak. Marmara ve Ege'de çarşamba ve perşembe en sıcak günler olacak." değerlendirmesinde bulundu.

"BURSA'DA 40 DERECELERİ GÖRECEĞİZ!"

40-45 derecelerin görüleceği uyarısında bulunan Çalışkan, "Bu sefer sıcaklıklar geçen haftakinden daha yüksek değerlere çıkacak. Çarşamba günü İstanbul gölgede 38 dereceyi bulabilecek. Bursa-Edirne 40, İzmir 40, Aydın 44, Antalya 40 derece, Ankara 36-37 dereceleri görecek." dedi.

KURBAN BAYRAMI'NDA HAVA NASIL OLACAK?

Kurban bayramı'nda hava sıcaklığının Batı bölgelerinde düşüşe geçeceğini belirten Çalışkan, "Bu hafta Batı bölgeler daha sıcak bayramda ise doğu bölgeler daha sıcak olacak cumaya kadar etkili olacak bu sıcak hava dalgası cumartesi ve pazar sıcaklıklarda düşüş bekliyoruz hatta İstanbul'da yağış bile olabilir." açıklamasında bulundu.

BÖLGELERE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Salı İstanbul 35, Ankara 34, İzmir 38, Bursa 39 derece. Antalya'da hissedilen sıcaklık 40 dereceye ulaşacak. Çarşamba hava daha da sıcak. Güneş çarpması tehlikesi yüksek seviyede.

MARMARA BÖLGESİ

Marmara'da salı gölgede Edirne ve Balıkesir 40, Çanakkale 35, Sakarya 39 derece. Çarşamba aşırı sıcak var, termometreler bazı ilçelerde 40 derecenin de üzerine çıkabilecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

İç Anadolu'da cumaya kadar yağış beklenmiyor. Eskişehir 36, Konya 33, Kayseri 31, Sivas 30 derece. En sıcak günler perşembe ve cuma olacak.

EGE BÖLGESİ

Sıcak hava dalgasından en fazla etkilenen bölge Ege. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamalı. Manisa 43, Denizli 41, Aydın 42, Muğla 39, Kütahya 35, Bodrum 40 derece. Çarşamba ve perşembe iç kesimler 45 dereceye ulaşacak.

AKDENİZ BÖLGESİ

Meteoroloji'den Bursa'ya uyarı! Yine bunaltacak (18 Haziran Bursa hava durumu) Meteoroloji'den Bursa'ya uyarı! Yine bunaltacak (18 Haziran Bursa hava durumu)

Akdeniz'de Kahramanmaraş 38, Adana ve Isparta 36, Hatay 32 derece. Bölgede haftanın ikinci yarısı hava çok daha sıcak, perşembeden itibaran Adana'da yeniden 43-44 dereceler ölçülebilir.

KARADENİZ BÖLGESİ

Sıcak havadan Karadeniz'in daha çok batısı etkileniyor. Düzce 36, Bolu 35, Zonguldak 32 derece. Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt'ta hala kuvvetli sağanak geçişi var. Samsun 27, Trabzon 25 derece.

DOĞU VE GÜBEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Doğu Anadolu'da Erzurum, Kars, Ağrı'da sağanak yağış ve yıldırım tehlikesi sürüyor. Erzurum 23, Malatya 30 derece. Güneydoğu güneşli, Gaziantep 34, Şanlıurfa 36 derece. Doğu'da perşembeden itibaren bayram boyunca hava çok daha sıcak olacak.

Kaynak: NTV