Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın göreve başlamasının 50. gününde Kent Meydanı’nda 1 Haziran’da hizmete başlayacak Kent Lokantası Projesi’ni anlattı. Saat 11 ile 15 arasında 3 çeşit yemeğin vatandaşlara 80 liradan ikram edileceğini ifade eden Erkan Aydın, “Biz esnafa rakip olmayacağız. Sadece dar gelirli vatandaşlarımızın nefes almasını sağlayacağız. 350 kişiye aynı anda hizmet edeceğiz. Self servis şeklinde günde 1000 kişiye 80 liradan 3 çeşit yemek ikram edeceğiz” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve Belediye Başkan yardımcıları ile basın mensuplarının karşısına geçen Erkan Aydın, bütün sorulara cevap verdi.

Halk Lokantası ile esnafa rakip olmayacaklarını ifade eden Başkan Erkan Aydın, “Günümüz şartlarında bir et yemeğinin 200 lira olduğunu hesaba kattığımızda 3-4 çeşit en uygun esnaf lokantasında 300-350 liraya satılıyor. Burada yemeğe ulaşamayan vatandaşlarımıza uygun fiyatlı hizmet vereceğiz.

Bursa Osmangazi Belediyesi kurban kesim yerlerinde gün boyu temizlik yaptı Bursa Osmangazi Belediyesi kurban kesim yerlerinde gün boyu temizlik yaptı

“İstanbul’da 40, sizde neden 80 lira” denilebilir Bizim maliyet hesaplarımızda bu fiyat bizi kurtarıyor. İstanbul'un hem nüfusu hem bütçesi çok fazla. Sübvanse etme daha kısıtlı olduğu için burada 80 liradan vatandaşımızla buluşacak.” diye konuştu.