Bursa Kültürpark'ta işletmeciliğini yaptığı restoranda geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden bir dönem Bursa eğlence hayatına yön veren eski kulüp ve restoran işletmecisi Şenol Dolar, sevenleri eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Bursa mutfağı, tarihi İpek Han Meydanı’nda vitrine çıktı Bursa mutfağı, tarihi İpek Han Meydanı’nda vitrine çıktı

AW205779_03

Dolar'ın Bursa Ulucamii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının hemen ardından geçtiğimiz gün hayatını kaybeden eski milli basketbolcu ve antrenör Necmi Ton'un cenaze namazı da kılındı. Necmi Ton oyunculuk hayatının büyük bir bölümünü Beşiktaş'ta geçirdi. Halen NCAA’de antrenörlük yapan Ali Ton’un da babası olan Necmi Ton Şekerspor, Karşıyaka ve Oyak Renault formaları da giydi.

AW205779_05
Her iki ismin son yolculuğunda sanattan spora ve siyasete kadar Bursa'nın tanınmış simaları Ulucami bahçesinde bir araya geldi.

AW205779_04
Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcı Recep Altepe, İyi Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Yeşim Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şankaya'da her iki cenaze içinde saf tutanların arasında yer aldı.

AW205779_02
Alınan helalliklerin ardından cenazeler defnedilmek üzere kabristanlarına götürüldü.