Türkiye henüz Bağcılar'daki sapık sucu dehşetini atlatamazken benzer bir olay Bursa'dan geldi. 3 çocuğun istismar eden bir bakkal rehber öğretmenin dikkati sayesinde açığa çıkarıldı. 3 çocuktan sadece birinin ailesi şikayetçi oldu. Bakkal tutuklanırken diğer ailelerin şikayetçi olmamasından dolayı ilk duruşmada serbest kalma ihtimali bulunuyor.

"GEL SANA DONDURMA VEREYİM"

Bursahakimiyet'ten Can Sezer'in haberine göre, Olay,Bursa'nın Osmangazi ilçesi Panayır mahallesinde geçtiğimiz temmuz ayında yaşandı. Burada bakkal dükkanı işleten 50 yaşındaki Zafer Ç. o sırada ailesinin ekmek almak için bakkala gönderdiği Z. Ç.'yi "Gel sana dondurma vereyim" diyerek küçük çocuğu bakkal dükkanının içine çağırdı.

"HER İSTEDİĞİNİ VERİRİM SANA"

Burada küçük kızı öpmeye ve dokunmaya başlayan Zafer Ç., "Kimseye söylemezsen her istediğini veririm sana" dedi. Yaşananlardan rahatsız olan Z.Ç. bakkal dükkanından kaçtı.

ÖĞRETMENİN DİKKATİ ORTAYA ÇIKARDI

Olayın üzerinden bir süre geçmesinin ardından Şehit Taner Çobanoğlu Ortaokulu'nda eğitim gören Z. Ç., rehber öğretmenin uygulama dersinde "Unutamadığınız, sizi etkileyen bir olayı yazmanızı istiyorum" talebinden sonra bakkal dükkanında yaşadığı olayı kağıda döktü.

Kadıköy'de Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde güvenlik amiri, yardımcısını öldürdü Kadıköy'de Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde güvenlik amiri, yardımcısını öldürdü

Öğrencilerin notlarını okuyan rehber öğretmen, Z.Ç.'nin yaşadığı olayı aynı sınıfta eğitim gören iki öğrencinin daha başına geldiğini tespit etti. Öğrencilerin ailelerine ulaşan rehber öğretmen yaşananlarla ilgili aileleri bilgilendirdi.

TUTUKLANAN BAKKALIN SAVUNMASI: 'KARŞIMDA YE' DEDİM

Yaşananların ardından Z.Ç.'nin ailesi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan 50 yaşındaki Zafer Ç. çıkarıldığı mahkemede, "Suçlamaları kabul etmiyorum, ben böyle bir şey yapmadım. Aile ilişkilerimiz düzgündür. 29 yıllık esnafım, dükkana tek başıma bakıyorum. Çocuklara bayramlarda dondurma dağıtıyordum. O gün bir kız "Zafer Abi bana neden dondurma vermiyorsun?" dedi. Sonrasında kendisine benim dağıttığımdan farklı daha pahalı olan bir dondurma almış, Ben de dondurmayı burada ye, diğerleri kıskanmasın dedim. Mağdurun söylediği olay bununla ilgilidir. Ancak ben orada kendisinin herhangi bir yerine dokunmadım. Diğer mağdurların anlattıkları olayı ise hatırlamıyorum. Kesinlikle kabul etmiyorum. Hakkımda söylenen suçlamaları gerçekleştirmedim. Tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmemi talep ederim." dedi.

İLK DURUŞMADA SERBEST KALABİLİR

Mağdurları ve Zafer Ç'yi dinleyen Bursa 5. Sulh Ceza Hakimliği, 50 yaşındaki Zafer Ç.'yi "12 yaşından küçük çocukların cinsel istismarı" suçundan tutukladı. Odatv'nin edindiği bilgiye göre, Z. Ç.'nin ailesi dışında istismarcı şahıstan şikayetçi olan çıkmadı. Bu sebeple Zafer Ç.'nin ilk duruşmada serbest kalma ihtimali bulunuyor.

"AKLIMIN UCUNDAN GEÇMEZDİ"

Olayın ortaya çıkmasının ardından uzun süredir Z.Ç'nin hal ve hareketlerinde değişim olduğunu ifade eden bir aile yakını, "Z.Ç. uzun süredir içine kapanıktı. Yakınları birkaç kez kendi kendine ağlarken bulmuş. Böyle bir olayın gerçekleşmiş olacağı aklımızın ucundan geçmezdi." dedi.

"PEDOFİLİYE YATKIN PAYLAŞIMLAR GÖRDÜM"

Aynı aile yakını, olayın ardından Zafer Ç.'nin şahsın sosyal medya hesaplarını incelediğini belirterek, "Şahsın pedofiliye yatkın paylaşımlarının olduğunu gördüm. Ayrıca şahıs mahkemede 'aile ilişkilerinin' çok düzgün olduğunu ifade etti ama öğrendik ki eşinden de boşanmış. Şahsın gereken en büyük cezayı almasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

BAĞCILAR'DAKİ SAPIK SUCU DEHŞETİ

Öte yandan, İstanbul Bağcılar’da geçen sene okuldan çıkan 11 yaşındaki M.Y.’yi aracıyla kendisine ait su dükkanına götürüp burada alıkoyan ve taciz eden Metin Şenay, geçtiğimiz haftalarda infiale yol açtı. 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak olan Metin Şenay’ın daha önce de istismar ettiği çok sayıda çocuğa ait görüntülerin şifreli bir hard diskte olduğu öne sürüldü, istismar olayını ses yalıtımlı odada yaptığı ortaya çıktı.