Bursa’da lodos nedeniyle deniz taştı Bursa’da lodos nedeniyle deniz taştı

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURULAŞ’ın ev sahipliğinde Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) tarafından 18’incisi düzenlenen toplantı yapıldı.

AW212377_05

Kurumların işletme bazındaki mevcut durumları, yeni projeleri, farklı tecrübelerinin ele alındığı buluşmanın ilk gününde yapılan toplantıda konuşan BURULAŞ Genel Müdürü Fahrettin Beşli, raylı sistem ağının arttırılması, geliştirilmesi ve büyütülmesi konularındaki görüşlerini paylaştı.

AW212377_06

Vagon satışları ve yedek parçalar için ortak bir havuz kurulmasını öneren Fahrettin Beşli, “12 şehirde mevcut olan raylı sistemlerin çoğaltılması gerekiyor. Birbirimizin işine yaramayan ve fazlalık olan yedek parça ve vagonları, olmayan şehirlere götürerek destek olmalıyız. ‘Demir ağlarla ördük, ana yurdu dört baştan’ anlayışını yeniden canlandırmayı hedeflemeliyiz. Bu yapı çok değerli işlere kapı aralayacaktır. BURULAŞ olarak raylı sistem ağının genişletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Bu tür toplantılarla sektördeki iş birliğini arttırmayı amaçlıyoruz” dedi.

AW212377_04
Konuşmaların ardından toplantı, Bursa ve BURULAŞ’ın tanıtım videolarının oynatılmasıyla devam etti.

AW212377_03

Buluşmanın ikinci gününde ise TÜRSİD üyeleri, BURULAŞ atölyelerini ziyaret ederek bilgi aldı.

AW212377_01

Ziyaretlerde, BURULAŞ’ın atölyede bulunan ekipmanları, raylı sistem araçları, yapılan bakım onarım faaliyetleri, çalışma alanları ve teknik kapasiteleri hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

AW212377_02