HABER MERKEZİ

Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İngilizce öğretmenleri Alp Zekeriya Saraç önderliğinde uluslararası bir projede görev aldılar. “The Pearl of My Digital World is My Culture” isimli projede; Slovenya, Romanya, Türkiye ve İspanya'dan toplam 14 öğretmen ve 136 öğrenci, şehirlerimizin kültürel mirasına sahip çıkarak, gençleri sağlıklı beslenmeye ve spora yönlendiren etkinlikler hazırladı. Karışık takımlar halinde çalışarak dijital kitaplar oluşturdular. Bunlardan bir tanesi de Avrupa ülkelerindeki ortak kelimeleri araştırarak hazırladıkları "Have We Ever Met Before" isimli dijital çizgi roman. Kültürel farkındalık, dijital yeterlilik, sağlıklı bir hayat tarzı benimseme, takım çalışması ve işbirliği becerileri gibi çeşitli kazanımları geliştirmeye yönelik bir çok etkinlik yaptılar.

Bursa Orhangazi ilçesinde minibüsle başkomiseri ezdi, 7 yıl 4 ay ceza aldı Bursa Orhangazi ilçesinde minibüsle başkomiseri ezdi, 7 yıl 4 ay ceza aldı

Proje logosunun ve akrostiş şiirin yer aldığı bir tasarım yaparak bayrak haline getirdiler. Yabancı ortakların da okullarda severek sergilediği proje bayrağı çok beğenildi. Öğrencilerin okula uyum ve motivasyonunu arttıran bu projede yer almalarından aileler de memnun. Alp Zekeriya Saraç, "Çocuklarımız, hem kültürel mirasımızı tanıttılar, hem de İngilizcelerini geliştirdiler. Projemiz, Turizm bölümünde okuyan öğrencilerimiz için çok faydalı bir çalışma oldu." şeklinde konuştu.