Gıda sektörünün her geçen gün yeni zamlarla karşı karşıya kalıyor. karar.co'dan Zeynep Orhan'ın haberine göre Bursa’da İskender fiyatları sosyal medyanın gündemine oturdu. Fiyatları görenler vatandaşlar isyan etti.

GRAM ALTIN FİYATINA İSKENDER KEBAP

Sosyal medya son günlerde Bursa’daki bir restoranın iskender fiyatlarıyla çalkalanıyor. Zamların her geçen gün arttığı bugünlerde her alanda çok yüksek fiyatlara neredeyse alışır hale gelmişken iskender fiyatları bir kez daha gerçeği insanların yüzüne çarptı. Sosyal medyadan paylaşılan menüde bir porsiyon iskenderin fiyatı 480 TL olarak karşımıza çıkarken bol etli bir porsiyon iskenderin fiyatı ise 725 lira olarak gözlemlendi.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Bursa'da Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde Frankofon Film Festivali başladı Bursa'da Nilüfer Belediyesi ev sahipliğinde Frankofon Film Festivali başladı

Bursa'da bir restorana ait olan bu yemek menüsü sosyal medya kullanıcılarını şaşkına çevirirken kullanıcılar bu duruma isyan etti. Menüyü ilişkin yorumlarda bulunan sosyal medya kullanıcıları “bu nedir böyle ya”, “ülkede lüks olmayan bir şey kalmadı paralara bak”, “eskiden bu paralara aldığın ev kredisi taksiti ödeniyordu” gibi yorumlar yaptılar.

Kaynak: KARAR