Bursa'da başkagazete.com haber sitesinin genel yayın yönetmeni gazeteci Yaman Kaya, bugün saat 18.30'da Nilüfer ilçesinde FSM Bulvarı’ndaki iş yerinden çıktıktan kısa süre sonra sonra aracıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı. Aracı kurşunlanan gazeteci Yaman Kaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gazeteci Yaman Kaya sosyal medya hesabından saldırıyı şu sözlerle duyurdu: "Az önce FSM Bulvarı’ndaki iş yerimden çıktıktan kısa süre sonra aracımla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradım. Sağlık durumum iyi, şu anda ifade veriyorum. Şimdiden söyleyeyim, yılmayacağım!"

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı'dan kınama

Gazeteci Yaman Kaya'ya yönelik silahlı saldırıyı yazılı bir açıklama yaparak kınayan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, çirkin saldırının takipçisi olacaklarını belirterek şunları söyledi: "Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik çirkin saldırılara bu akşam Bursa'da bir yenisinin eklendiğini üzülerek haber aldık. Genç meslektaşımız Yaman Kaya, aracıyla evine giderken silahlı bir saldırganın hedefi oldu. Tek tesellimiz meslektaşımızın iğrenç saldırıdan yara almadan kurtulmuş olmasıdır.  Halkın haber alma özgürlüğü adına fedakârca görev yapan meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyor, eli silahlı saldırganın yakalanarak hak ettiği şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. Bursa Gazeteciler Cemiyeti olarak konunun takipçisi olacağız.”