BUYAZ Şiir Onur Ödülü Ayten Mutlu’ya verildi BUYAZ Şiir Onur Ödülü Ayten Mutlu’ya verildi

GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV

Bursa’da eşi benzeri olmayan fotoğraflar çeken, şehrin birçok güzelliğini kadrajına sığdıran 37 yaşındaki genç fotoğrafçı Ahmet Filiz, 2015 yılından bu yana, düzenli çekimler yapıyor. Kendisine bu yeteneğinden dolayı destek vermek isteyen ve cesaretlendiren arkadaşları Ahmet Filiz için Şehreküstü Metro İstasyonu’nda sürpriz bir sergi açtı. Sürpriz bir şekilde serginin bulunduğu alana getirilen Filiz, sergiyi gördüğü anda duygusal anlar yaşadı.


20 eserden oluşan ve sadece metro fotoğraflarının bulunduğu siyah beyaz konseptli ‘Metroda Zaman’ isimli sergi 7 gün boyunca tüm Bursalıların izlenimine sunuldu. Serginin açılışı dün Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Tarık Akkurt ve Ahmet Filiz’in arkadaşlarının katılımıyla gerçekleşti.

“Bursa bakış açımızı zenginleştiriyor”

Açılışta duygu ve düşüncelerinden bahseden Filiz, “Kendimi bildim bileli fotoğraf çekmeyi çok severim. Bu şehir tarihiyle, kimliği ile çok özel bir şehir. Şehrimiz ne kadar tasvir edilse, anlatılsa, yazılsa azdır diye düşünüyorum. Bu şehirde sanatın ruhumuzu besleyen ve bakış açımızı zenginleştiren yönü var. Bu sergiyi açmam gerektiğini çevreden birçok arkadaşım söylemişti. Fakat bu işi hobi olarak yaptığımdan pek yanaşmamıştım. Kendimi hiç hazır hissetmedim. Arkadaşlarım beni çok duygulandırdılar. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün benim için çok özel bir gün oldu” şeklinde konuştu.

Ahmet Filiz’in arkadaşlarından Yasemin Özkerem ise “Bugün bizim için çok özel bir gün oldu. Sergiyi açmak istememizin sebebi Ahmet arkadaşımıza biraz rehber olmak ve cesaret vermekti. Ahmet bütün arkadaşlarını kadraja sığdırdı. Her bir arkadaşını sabırla çekti. Kendisine hep sergi açmasını söylüyorduk ama açabilecek zaman bulamadı. Biz de ona böyle bir sergi açmak istedik. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BURULAŞ’ın yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Bizlere çok destek oldular. Burada bulunan tüm sanat severlere ve dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sergimiz 7 gün sürecek. Tüm Bursalıları bekliyoruz” diye konuştu.