Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘güçlü aile, güçlü toplum’ temasıyla düzenlenen ‘aile seminerleri’, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapıldı.

33633_MTY1NTIxYT

Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlerin ilk oturumunda Dijital Dönüşüm Uzmanı Serkan Bircan tarafından ‘Aile ve Dijital Çağ’ konulu sunum yapıldı.

33633_MTY1NTIxYT_4

Telefon, tablet ve bilgisayar oyunlarında yer alan uyarı işaretleri hakkında detaylı bilgi veren Bircan, çocukların dijital dünyadaki davranışlarını kontrol etmek adına ailelerin bilinçli olmasının önem taşıdığını ifade etti.

33633_MTY1NTIxYT_1
Seminerlerin ikinci oturumunda ise Prof. Dr. Kemal Sayar tarafından ailenin toplumsal yapı içerisindeki önemine dikkat çekildi. İnsanın, insana bakmakla ve görmekle insanlaşacağını anlatan Sayar, birbirini görmeyen ve dinlemeyen bireylerin bulunduğu evlerin yuva olmaktan çıktığın dile getirdi.

33633_MTY1NTIxYT_2

Bursa'da Yıldırım Belediyesi'nden gluten hassasiyeti olanlara destek Bursa'da Yıldırım Belediyesi'nden gluten hassasiyeti olanlara destek

Herkesin kendini rahat ve emniyette hissettiği yerlerin yuva olarak tanımlanabileceğini söyleyen Sayar, aile içinde karşılıklı saygıya dayalı güvenli ilişkisinin de çok önemli olduğunu belirtti.

33633_MTY1NTIxYT_3

Programda konuşmacılar, katılımcıların sorularını da cevaplarken Prof. Dr. Sayar, katılımcılara kitabını imzaladı.

33633_MTY1NTIxYT_6

Programında sonunda ise Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Mersinli tarafından Serkan Bircan’a ve Prof. Dr. Kemal Sayar’a hediye takdim edildi.