GÜLİN ÖZDEMİR / SOSYAL TV 

Bursa'da Gemlik'te zehir taciri kısvrak yakalandı! Bursa'da Gemlik'te zehir taciri kısvrak yakalandı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan altyapıya, çevreden tarihi kültürel mirasa kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiriyor.

Vatandaşların yaşam kalitesini artıracak yatırımları da hız kesmeden sürdüren Bursa Büyükşehir, modern kapalı pazar yerlerinin bir benzerini Yıldırım ilçesinin Arabayatağı Mahallesi'ne kazandırdı.  

Arabayatağı Kapalı Pazar Alanı’nın açılış töreni ise yoğun katılımla gerçekleşti.

WhatsApp Image 2024-02-10 at 14.29.43

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Birlik ve beraberlik içerisinde hayatın her şanına dokunmaya gayret gösteriyoruz. Yıldırım ilçemize aktif yeşil alanı kazandırdık. Türkiye’ye örnek gösterilen uyumayan kütüphaneyi gençlerimizle buluşturduk. Bunların sayın Alinur Aktaş’ın desteği ile gerçekleştik. Sayın başkanımız kapalı pazar alanlarına da çok destek verdi. Biz bu kapalı pazar alanlarının açılışlarını yapmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik olunca meyveleri de bereketli oluyor. Sizlerin desteği ile birlikte Yıldırım’ı parlayan ilçe yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“BİZ KİMSENİN HAKKINA GİRMEYİZ”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise programda yaptığı konuşmada, “Bizim işimizde Bursa, gücümüzde Bursa. Biz sadece yaptıklarımızı anlatıyoruz. Birileri yaptıklarını anlatmıyorlar, sadece algı oluşturuyorlar. Bu CHP hiç bir hayırlı işe öncülük etmemiştir. Her tarafta yalanla itirafla Bursa Büyükşehir Nilüfer’e ceza veriyor diyorlar. Kıymetli kardeşlerim; lütfen düşünün. Biz kimsenin hakkına girmeyiz. Pandemi süreci ortaya çıktı ve sevdiklerimizi kaybettik. 2020-21 Pandemi ile geçti. 2022’de yangınlar, seller oldu. Yangında olsa, selde olsa yetişmeye çalıştık. Maraş depreminde de bölgedeydik. 12 gün arabada uyudum. Acıyı da beraber yaşadık. Allah’a şükür evde bakım hizmetleri verdik. Ben bunları sizden aldığım güçle yaptım. Sor bi 4-5 sene geçirdik. Bir faninin başına gelebilecek en büyük kötülükler gördük. Elimizden geleni yaptık” ifadesini kullandı. 

“CHP BURSA’DA HİÇ BİR ŞEY YAPMIYOR”

“Bugün Arabayatağı Kapalı Pazar Alanı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz” diyen Başkan Aktaş, “Bizler kentsel dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. Çok uzun zaman değil biraz sabır. Neler olucak hep birlikte göreceğiz. Dönüp geriye baktığımızda rahatlıkla alışveriş yapabilecekleri pazarlar, spor yapabilecek tesisler göreceğiz. CHP ne yaptı? Aynı Pandemi bizi de vurdu, onları da vurdu. Gemlik, Mudanya, Nilüfer ne yaptı? Yapmak gibi bir dertleri yok. Biz kendisini bu ülkeye adamış Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalışıyoruz. Bize gelen paralar onlara da geliyor, imkanlar onlara da sağlanıyor ama hiç bir şey yapmıyorlar. Ben bu sebeple 31 Mart’ın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Allah izin verirse bu can bu bedendeyse bakın neler yapacağımızı hep birlikte göreceksiniz” şeklinde konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, konuşmasında, “31 Mart’ta inşallah Bursa’da Başkan Aktaş ile Yıldırım’da Oktay Başkan ile yola devam edeceğiz. Biz 31 Mart’ta bütün dünyaya mazlumların sesi olacağız. Bu hizmetler kervanını durdurmak isteyenleri unutmadık unutturmayacağız. Masa etrafında toplananların kimlerle gizli pazarlık yaptıklarını unutmayacağız. Şimdi o masanın nasıl dağıldığını hep beraber görüyoruz. Biz sizlerle kol kola yola devam edeceğiz inşallah. Biz ikiyüzlü olmadık olmayacağız. Bu kişiler yarın sizin huzurunuza milli görüşlü olarak geleceklerini de biliyoruz. Biz hayallerimizi sizin desteklerinizle geliştirmeye ve siz değerli halkımızla yolunuza devam edeceğiz. Yıldırım’da yeni bir zafer yazacağız. Bitin dünyaya inşallah güçlü bir mesaj vermiş olacağız. Pazar alanımızın mahallemize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.