Bursa'da yaşayan 6 yaşındaki okul öncesi öğrencisi minik ressam Sümeyye Çalım ile 1 yıldır çalışan Görsel Sanatlar Öğretmeni Akif Seven, "Daha önce de öğrencilerim kişisel sergiler açtılar ama 6 yaşında bir öğrencim ilk defa sergi açtı. Sümeyye özel bir yeteneğe sahip. O hafta onu etkileyen bir durum olursa onu resmine taşıyor. Bazen de anlık olarak hissettiklerini özgürce kağıda döküyor. Resim sergisi hazırlama sürecinde hem Sümeyye hem de ailesi son derece özverili hareket etti. Sergi hazırlıkları gece geç saatte bitmesine rağmen Sümeyye heyecandan bir dakika bile yerinde duramadı. Özellikle sergi açılışındaki enerjisini ziyaretçilerle paylaşması son derece güzeldi. Ümit ediyorum ki ilerleyen yıllarda Sümeyye'nin ismini sık sık duyacağız" dedi.

AW201656_05
Sümeyye'nin anne ve babası ise, "Kızımızdaki sanatçı ruhunu görüyorduk lakin bu ruhu işleyecek bilgi ve beceriye sahip olmadığımızın da farkındaydık. Sümeyye'nin sanat yolculuğunda elinden tutan, ışık olan, hem sevgisini hem de emeğini cömertçe sarf eden Görsel Sanatlar Öğretmeni Akif Seven Bey'e minnetle teşekkür ediyoruz" sözleriyle duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

AW201656_03

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ve Danışmanı Ankara'da kaza geçirdi: 1 ölü AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ve Danışmanı Ankara'da kaza geçirdi: 1 ölü

AW201656_02