Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tensipleriyle yeniden AK Parti Yıldırım Belediye Başkan adayı seçilen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım’da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

AW133984_04

Soğuk havaya aldırış etmeyen yüzlerce Yıldırımlı Başkan Oktay Yılmaz’ı davul zurna eşliğinde sloganlarla, meşale gösterileriyle karşıladı.

Bursa’da hafif ticari araç ile öğrenci servisi çarpıştı Bursa’da hafif ticari araç ile öğrenci servisi çarpıştı

AW133984_02

Başkan Oktay Yılmaz’a AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, MHP Yıldırım İlçe Başkanı Kadir Taşçı, il ve ilçe yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve meclis üyeleri eşlik etti.

AW133984_01

Bayrak Alanı’nda Yıldırımlı hemşehrilerini selamlayan Başkan Yılmaz, “Aziz hemşehrilerim seçim öncesinde ‘Sensiz Olmaz Yıldırım’ diyerek yola çıktık. Tüm hemşehrilerimizin bu davaya sahip çıkmasını istedik. Hamdolsun hemşehrilerimiz bize böyle bir görev tevdi etti. Biz de seçimden sonra ‘Yıldırım Sizinle Güzel’ diyerek devam ettik. Yıldırım’ı güzel bir noktaya getirdik. Kadim ilçemizdeki değişim herkesçe görülmeye başladı. Yıldırım’ı parlayan bir değer yapma vakti geldi. İnşallah bu dönemde Yıldırım’ı hep birlikte şahlandıracağız. Bütün Yıldırımlı gönülleri fethederek 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın, Türkiye’nin geleceğinin, mazlumların ümidinin zaferini hep birlikte kutlayacağız. Yıldırım sizinle güzel” şeklinde konuştu.

AW133984_03
“Birlik ve beraberlik işin besmelesidir”

Başkanlık emanetini yeniden kendisine teslim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Yılmaz, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Yıldırım’ın banisi olan Bayezid Han’ın cesaretini kendimize rehber edindik. Ne mutlu bize ki, adını bu kutlu sultandan alan Yıldırım’ın şehremini olarak onun mirasının koruyucusu ve takipçisiyiz. “Birlik ve beraberlik işin besmelesidir” diyerek çıktığımız bu yolda bizlere emanet olan Yıldırım’ı daha iyi bir yere taşıyacağız. İnşallah Cumhur İttifakı bayrağını tekrar Bursa'nın gönderine hep birlikte çekeceğiz” ifadelerini kullandı.