Bursa'da trafik kazasında hayatını kaybeden iki belediye çalışanı için tören düzenlendi Bursa'da trafik kazasında hayatını kaybeden iki belediye çalışanı için tören düzenlendi

Bursa'da Yıldırım Belediyesi’nin, öncelikli hizmet grupları arasında yer alan kadınlar için açmış olduğu spor merkezlerine yoğun ilgi gösteriliyor. 75. Yıl, Sinandede, Ulus, Mimarsinan, Millet ve Sıracevizler İlyas Kader Kadın Spor Merkezlerinde uzman diyetisyen tarafından profesyonel ölçüm cihazları ile kadınlar için kişiye özel program belirlenip kilo alma, kilo verme beslenme programı sonrası egzersiz planlaması yapılıyor.

AW201870_03

Rutin olarak ilaçlanıp dezenfekte ediliyor

Haftanın 6 günü eğitim verilen merkezlerde kadınlar uzman antrenörler eşliğinde fitness, step-aerobik, zumba, pilates yapıyor. Yıldırım Belediyesi kadınların gözde mekanları olan bu tesisleri rutin olarak ilaçlayıp dezenfekte işlemiyle mikrobik ortamların oluşmasının önüne geçiyor.

AW201870_02
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri kapsamında ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Kadınlarımızın gözde mekanlarından olan kadın spor merkezlerimizde hijyen en büyük önceliklerimizden. Kadınlarımız tesislerimizi gönül rahatlığı ve sağlıkla kullanabilirler” dedi.