Bursa Emniyeti duyurdu! Hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak Bursa Emniyeti duyurdu! Hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak

Bursa Mudanya ilçesinde jandarma ekipleri Esence Mahallesi Ortaokulu ile özel bir okulda gerçekleştirilen sunumlarda, temel trafik kuralları, karşıdan karşıya geçiş kuralları, okul taşıtlarına binme ve inme kuralları, emniyet kemeri kullanımı, yaya geçidi ve okul geçidi kuralları ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptılar. Ayrıca, alt ve üst geçit kuralları da öğrencilere aktarıldı.

AW201909_02
Trafik ekipleri tarafından Bademli Mahallesi'nde bulunan okul servis sürücülerine yönelik 'Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğ'inde belirtilen ve güvenli servis kullanımı ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak eğitici broşürler dağıtıldı.

AW201909_04
Köy kahvehanelerine de giden timler, tarım araçlarının güvenli kullanımı ile traktör kazalarının azaltılmasına yönelik bilgilendirmeler yapılarak vatandaşların görebileceği yerlere farkındalık oluşturacak afişler astı.

AW201909_05
Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı'nın bu etkinlikleriyle, genç nesillerin ve vatandaşlarımızın trafik kuralları konusunda bilinçlenmesi ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturulması hedeflendi. Benzer etkinliklerin gelecekte de devam edeceği belirtildi.