Meteoroloji Bursa için 6 Ağustos 2022 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Günün ilk saatlerinden itibaren yüksek sıcaklık etkili olmaya başlayacak.

Meteoroloji tarafından 5 günlük hava tahmin raporu yayınlanırken, hafta sonu açıklaması da geldi. Bursa'da termometreler 30 derece üzerinde seyrediyor ancak yeni hafta için flaş uyarı var.

Hafta sonunun ilk gününe sabah saatlerinde 21 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da güneşli ve parçalı bulutlu gökyüzü şehre hakim.

Öğle saatlerinde 30 derece seviyelerine kadar yükselen termometrelerle birlikte parçalı bulutlu ve bol güneşli gökyüzü yüzünü göstermeye devam ederken, gün boyu etkili olacak sıcaklıkla birlikte öğle saatleri sonrası termometreler 33 dereceye kadar tırmanıyor.

Akşam saatlerine kadar sürecek 30 derece üzerindeki hava sıcaklığı ile birlikte termometreler 28 derecelere gerilerken gece saatlerinde ise hava sıcaklığı 25 derece seviyelerine kadar düşüyor.

YAĞIŞ TAHMİNİ YAPILDI: YENİ HAFTAYA DİKKAT

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da hafta sonu termometreler 33 derece seviyelerindeki seyrini sürdürürken yeni hafta için yağış tahmini yapıldı.

Yarın (PAZAR) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 20 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 32 dereceye kadar tırmanacak.

Yeni haftanın ilk gününde ise (PAZARTESİ) ise sabah saatlerinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte güne başlayan Bursa’da termometreler en düşük 20 dereceyi gösterecek. Öte yandan gün içerisinde yer yer çok hafif şekilde görülecek olan yağış geçişleri ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 33 derecelere kadar tırmanacak.

Yeni haftanın 2. gününde (SALI) Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte en düşük sıcaklık 20 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde ise şehrir genelinde sağanak yağış yüzünü göstermeye başlayacak ve en yüksek sıcaklık 31 derece olacak.

Yeni haftanın 3. gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde 20 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte gün içerisinde yer yer sağanak yağış geçişlerinin olacağı tahmin edilirken, hava sıcaklığı ise gün boyu en yüksek 31 dereceye kadar yükseliyor.

Bursa'da su kesintisi! Bursa'da su kesintisi!

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (6 AĞUSTOS 2022)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ