Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Enver Fatih Karakoç vefat etti. Ölüm haberini Enver Fatih Karakoç'un çocukları sosyal medya üzerinden  duyurdu.

"İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN"

Merhum Karakoç'un sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı babamız Enver Karakoç hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bugün Mihraplo Camiinde Cuma namazını müteakip cenaze namazı kılınacaktır. Odnluk kabristanına defnedilecektir. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. (Biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz)" ifadeleri kullanıldı.

BAŞKAN ALİNUR AKTAŞ SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM YAPTI

Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş aynı zamanda öğretmeni de olan Karakoç için sosyal medya hesabından taziye mesajı paylaştı.

Aktaş paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Değerli öğretmenim, Bursa Büyükşehir Daire Başkanlarımızdan Enver Fatih Karakoç'un vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim.

Allah'tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı ali olsun."

Bursa’da ticari taksi alevlere teslim oldu Bursa’da ticari taksi alevlere teslim oldu

Karakoç, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

ENVER FATİH KARAKOÇ KİMDİR?

Gazeteci, şair ve yazar, bürokrat, kamu yöneticisi. 1961, Gümüşhane doğumlu. İlk ve ortaokulu İskenderun’da tamamladı. Karaman İmam Hatip Lisesi (1979), Selçuk Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi (1983) mezunu.

Ankara’da aylık Özlenen Nesil ve İmam Hatipli Nesil dergileri (1995-97) ile haftalık Yeni Dönem gazetesini (1998-99, 2003) çıkardı. Flash TV’de “Beyaz Masa” ve “Beyaz Sayfa” programlarını hazırlayıp yönetti (1995-98). 2000-02 arası OSTİM TV (Başkent TV) genel müdürü olarak görev yaptı.

Halen Bursa Büyükşehir Belediyesinde Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Enver Fatih Karakoç’un hikâye, şiir ve makaleleri Millî Gazete, Vakit, Yeni Dönem, Özlenen Nesil vd. dergi gazetelerde yayımlandı. Türkiye Yazarlar Birliği (1996 -97 arası genel sekreter) üyesidir.

Enver Fatih Karakoç’un  “Âşığım Sana Bursa” adlı şiiri, Türk Sanat Müziğinin duayen isimlerinden Erdinç Çelikkol tarafından  kürdili hicazkâr makamında bestelenmiş ve TRT repertuarına girmiştir.

ESERLERİ:

Araştırma-İnceleme: Ümit Nesli (1990), Cuma Hutbeleri (1993).

Şiir: Bir Bursa Sevdalısı (2015).