Yankı İçöz Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü oldu Yankı İçöz Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü oldu

EŞREF AYDEMİR / SOSYAL TV

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. Belediye Meclisi, 2024/2029 döneminin 2., 1. dönemin 2. olağan toplantısını Büyükşehir Belediye Binası'nda gerçekleştirildi.

AW206004_01

Bursalılara ücretsiz su müjdesi

Plan ve Bütçe Komisyonu'nun sunduğu meskenlerde kullanılan suyun 500 litresinin insani su hakkı olarak vatandaşlara ücretsiz verilmesi raporu oy birliğiyle onaylandı.

Şehrin batı bölgesinde daha önceki yönetim tarafından planlanan Katı Atık Entegre Tesisi Projesi hakkındaki bir soru üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Bozbey, tesisin yerinin doğru olmadığını söyledi.

AW206004_02

Geçmiş dönemde akademik odaların da konuyu yargıda taşıdığını ancak sürecin devam ettirildiğini belirten Başkan Bozbey, "Raporu hazırlayan hocalarımızla da görüştüm. Aslında Kayapa'daki bölgenin aksine başka bir bölgenin önerildiğini dile getirdiler. Fakat ısrar sonucu Kayapa'da karar kılındığını ifade ettiler. Göreve geldiğimizde konuyla ilgili görevlendirmeleri yapıp hocalarımızla tekrar konuştuk. Yerin doğru olmayacağını yinelediler. Hemen çalışmalara başladık ve belirlenen bölgede olamayacağına kararına vardık. Projeye o bölgedeki köylülerimiz ve mahalle halkı da karşı çıktı. Hamitler'deki depolama alanının konutlar tarafında kalan kısmının da üzeri kapatıldı. Hiç merak etmeyin. Hamitler'i tamamen yeşil bir görüntüye kavuşturacağız. Bilimsel verilere riayet etmeliyiz. Çalışmalarımızı bilimsel veriler ışığında yürüteceğiz" dedi.
Mecliste ayrıca görevi başında vefat eden tüm Büyükşehir, ilçe belediyeleri ve BUSKİ personellerinin, yakınları tarafından talep edilmesi halinde defin yerinin ücretsiz temin edilmesi önerisi oybirliği ile kabul edildi.