İnegöl Tarım Modeli dünyaya yayılıyor İnegöl Tarım Modeli dünyaya yayılıyor

Bursa Büyükorhan ilçesi Demirler ile Bademlik mevkii arasında bulunan tarım arazisinde yangın çıktı.

AW231116_07

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede tarım arazisindeki otları saran alevleri gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

AW231116_08

İhbar üzerine yangın yerine Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait arazözler ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

AW231206_05

Rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangına havadan 4 helikopter, 2 uçak ile de müdahale edilmeye başladı.

AW231116_05

Yangın Büyükorhan, Balıkesir'in Dursunbey ilçesi ile Harmancık ilçeleri arasında bulunan ormanlık alana sıçradı.

AW231116_01

Başkan Turhan'dan açıklama

Büyükorhan Belediye Başkanı Kamil Turhan, "Yangına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor. Bir yandan alevler kontrol altına alınmaya çalışılırken, rüzgarın etkisi ile diğer tarafa sıçrıyor. Hava araçları Kınık Barajı'ndan su alarak müdahalesini sürdürüyor. Orman Bölge Müdürlüğü'nün yanı sıra çevre ilçelerden de takviye itfaiye araçları ve personeller yangını söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın Büyükorhan, Balıkesir'in Dursunbey ilçesi ile Harmancık ilçeleri arasında bulunan ormanlık alanda sürüyor" dedi.

AW231145_01

Yangın köyleri tehdit ediyor

Yangın Büyükorhan, Balıkesir'in Dursunbey ilçesi ile Harmancık ilçeleri arasında bulunan ormanlık alana sıçradı.

AW231145_02

Alevlerin bölgedeki Veletler, Çökene, Tekerler köylerini tehdit ettiği öğrenildi.

AW231206_03

250 hektar alana yayılan yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmediği öğrenildi.

AW231206_04
Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Vatandaşların yasaklanan ormanlık alanlara girmemeleri, kesinlikle anız yakmamaları, bağ, bahçe ve sera temizlik işlerinde ateş kullanımından kaçınmaları, yol kenarlarına yangına neden olabilecek çöp, sigara izmariti vb. maddeleri bırakmamaları, uyarılara dikkat etmeleri ve görülen olumsuzlukları 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletmeleri konusunda vatandaşlarımızı duyarlı ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Orman yangınından etkilenen Bursalı tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerine yer verildi.