Maalesef Bursaspor bu sene hiç de alışık olmadığı bir sezon geçirecek. Ve çok zor bir sene olacağı da kesin. Zira en büyüğünü bir önceki yönetim olmak üzere, İbrahim Yazıcı’dan sonra ki yönetimler Bursaspor’a hep darbe vurdular. Şimdi de Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın büyük desteğiyle Furkan Banaz ve yönetimi ateşten gömleği giyerek Bursaspor’u kurtarmaya çalışıyorlar. Ancak başarıya ulaşmak için kulüp yönetimi kadar başka önemli ayrıntılar da var. Mesela Türkiye Futbol Federasyonu’nda Bursaspor’un gerçek anlamda haklarının korunması gibi. Ki benim fikrim son yıllarda bu hiç olmadı. Hatta Bursaspor’un hakkı da yendi. İnanılmaz kritik maçlardaki hakem hataları Bursaspor’a çok fazla denk geldi. Denk geldi diyorum ama sanki denk getirildi de dense çok abartı olmaz. Neyse geçen geçti. Artık Bursaspor’un geleceği düşünerek hareket etmesi lazım. Ki Allah var Furkan Banaz ve yönetimi de bunu yapıyor. 

Şimdi ben size Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ayrıntısına dikkat çekmek istiyorum. Zira kendisi mevcut TFF yönetiminde başkanvekili. Bu Bursa için de Bursaspor için de çok büyük bir artı. Ben Bursalı gazeteci olarak bundan çok mutlu oldum. Eminim Bursalı ve Bursasporlular da mutludur. Neden mi mutluyuz çünkü sayın Burkay’dan büyük beklentimiz var. Kendisinden bundan önce yaptığı maddi desteklerin çok daha fazlasını yapmasını bekliyoruz. Sadece Alinur Aktaş’tan destek beklemek haksızlıktır. Bence sayın Vali Yakup Canbolat’ın da artık Bursaspor için devreye girme vaktidir diye düşünüyorum. 

Ancak en büyük görev bence İbrahim Burkay’a düşüyor. Kendisi Bursalı bir iş insanı olmanın yanı sıra artık Bursa’yı TFF’de temsil ediyor. Bursaspor’un belki de kurulduğu günden bugüne kadar ilk kez bu kadar çok paraya ihtiyacı olduğu senedir bu sene. Çünkü gelirleri yok denecek kadar az. O nedenle sayın Burkay’ın tüm Bursasporluların beklentisini boşa çıkarmayacağından eminim. Hem maddi destek anlamında hem de Bursaspor’un haklarının korunması anlamında en büyük görev sizde sayın Burkay.