İstanbul Beyoğlu’nda Yenişehir Mahallesi Dilekçibaşı Sokak’ta bipolar hastası Mehmet Buğdaycı, eşiyle evin içinde tartıştı. Yaşanan tartışmada silahla önce eşi Şerife Buğdaycı’yı başından vuran Mehmet Buğdaycı daha sonra kendi kafasına sıkarak intihar etti.

AW066336_01

Silah seslerini duyan komşuları durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri polis eşliğinde kapıyı kırarak içeri girdi. Sağlık ekiplerinin yerde kanlar içinde yatan çifte müdahalede bulundu. Yapılan incelemelerde Mehmet Buğdaycı ve eşi Şerife Buğdaycı’nın hayatlarını olay yerinde kaybettikleri belirlendi.

AW066336_04

Kadın sığınma evine yerleşmiş

8 yıl önce Mehmet Buğdaycı ile eşi arasında sık sık tartışmaların yaşandığı ve eşine şiddet uyguladığı öğrenildi. Kocası tarafından şiddete maruz kalan Şerife Buğdaycı’nın kadın sığınma evine yerleştiği daha sonrası ise evine geri döndüğü iddia edildi.

Kırıkkale Sulakyurt ilçesinde ailesiyle tartışıp evi terk eden zihinsel engelli genç her yerde aranıyor Kırıkkale Sulakyurt ilçesinde ailesiyle tartışıp evi terk eden zihinsel engelli genç her yerde aranıyor

AW066336_05

İntihar girişiminde bulunmuş

Mehmet Buğdaycı’nın ise geçtiğimiz aylarda kendisini iple asmaya çalışarak intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi. Çiftin evli 3 kız çocuğu ise evin önünde sinir krizi geçirdi.

AW066336_06
Olay yeri inceleme ekipleri uzun süre evin içerisinde incelemelerde bulundu. Çiftin cansız bedenleri ambulansla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı.

AW066336_07
Mahalle sakini Ahmet Şahin, “Bizim komşumuz, çok sevdiğimiz bir ablamızdı. Küçük köpeği vardı, gelirdi burada parkta gezdirirdi köpeğini. Hayvansever bir insandı" dedi.