Mehmet Şimşek: Moody’s kararı programımıza duyulan güveni yansıttı Mehmet Şimşek: Moody’s kararı programımıza duyulan güveni yansıttı

Fiyat artış ve indirim haberleri ile akaryakıt baş döndürmeye devam ediyor. Bayram dönüşüne hazırlanan vatandaşlar zam gelmeden evlerine dönme planları yaparken zam haberi de geldi. Yaşadığı yüzde 1’lik yükselişin ardından petrol fiyatları sakin bir seyir izliyor. Brent petrol, ABD tatili nedeniyle düşük hacimli bir seansın ardından varil başına 85 dolar civarında iken, ABD ham petrolü ise 81 doların üzerinde işlem görüyor. Dolar kuru da 32,52 TL’nin üzerinde yer alıyor. Tüm bu yaşanan yükseliş ara. Sahipleri için akaryakıtta çifte zammı beraberinde getiriyor. Bu gece yarısı hem benzin hem de motorin (mazot) fiyatları değişecek!

AKARYAKITA ZAM GELİYOR

Dün hem motorin hem de benzin litre fiyatı için zam oranının 1,30 TL seviyelerinde olacağı bekleniyordu. Ama bugün rakam netleşti. Benzine 1 lira 64 kuruş, motorine ise 1 lira 63 kuruş zam yapılacağı öğrenildi.

Son olarak bayram öncesinde mazot fiyatı 1,34 TL artmıştı.

Zammın ardından ortalama benzin fiyatı İstanbul'da 41,90 TL'ye, Ankara'da 42,88 TL'ye ve İzmir'de 43,16 TL'ye yükselecek. Motorin ise İstanbul'da 42,28 TL, Ankara'da 43,26 TL ve İzmir'de 43,63 TL'yi görecek.