Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, TR Düşünce Kulübü’nün düzenlediği iftar programına katıldı.  Programda Bozbey’in yanı sıra TR Düşünce Kulübü Genel Başkanı Ercan Yakut ile birlikte kulüp yönetimi ve çok sayıda üye yer aldı.

WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.54.13 PM (1)

Bursa Teknik Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesinden iş birliği Bursa Teknik Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesinden iş birliği

İftar yemeğinin ardından Kulüp Başkanı Ercan Yakut’un Kent Konseyi talebi üzerine sivil toplum kuruluşlarıyla alakalı üyelere konuşma yapan Başkan Bozbey, Kent Konseyleri'nin yapısını değiştireceklerini belirtti. 

WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.54.12 PM

“Yönetimsel anlamda değişim yapacağız”

Konsey Başkanlarının asla meclis üyesi ya da Belediye Başkanı olmayacağını vurgulayan Bozbey, “Kent Konseyi belediye ile halk arasındaki en önemli organdır. Karşılıklı talebi oluşturacak sivil bir yapıyı kurmak zorundayız. Kent Konseyi yönetimini 17 ilçeden gelecek delegasyon seçecek. Biz bunu Nilüfer’de kurduk. Bursa’da da yapacağız. Sivil insiyatifi güçlendirerek demokratik kültürü oluşturacak uzlaşı yapısıyla ortak düşünceyi ortaya çıkaracağız. Böylelikle Bursa’yı demokrasi kenti yapabiliriz. Başka ülkelere örnek olacak yapıyı oluşturduğumuz takdirde hizmet kalitesi de artacaktır. İlk değişimi sandıkta yaptık ikinci değişimi de yönetimsel anlamda da yapacağız” dedi. 

WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.54.13 PM

“Mazbatamızı aldıktan sonra 100 ağaç dikeceğiz”

Konuşmaların ardından misafirperverliklerinden dolayı TR Düşünce Kulübü Başkanı Yakut’a teşekkürlerini sunan Bozbey, kulüp yönetimi tarafından kendi adına hatıra ormanında dikilen fidan plaketinin yanı sıra üyelik plaketini de alırken, “Biz de mazbatamızı aldıktan sonra 100 ağaç dikeceğiz” dedi.

WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.54.12 PM (3)