HABER MERKEZİ

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde otluk alanda yangın çıktı Bursa'nın Nilüfer ilçesinde otluk alanda yangın çıktı

Bursa Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi'nde başlayan ve Uludağ Üniversitesi'nde devam eden orman yangınının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey sosyal medya hesabından bir video paylaşarak tüm Bursalıları "Hep birlikte, yaşamı da umuda da yeniden yeşertelim" diyerek fidan dikmeye davet etti.

A W237970 03

BAŞKAN BOZBEY'DEN TÜM EKİPLERE YÜREKTEN TEŞEKKÜR

Yangından etkilenen tüm Bursalılara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Bozbey, yangın sonrası olağanüstü çaba sarfeden tüm ekiplere de yürekten teşekkür ettiğini belirtti.

"BURSA'DA YAŞAMI DA UMUDU DA YENİDEN YEŞERTME ZAMANI"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Şimdi, hep birlikte, tüm Bursa’da yaşamı da umudu da yeniden yeşertme zamanı. Son zamanlarda yaşadığımız tüm yangınlar dahil olmak üzere kaybettiğimiz her bir ağacın yerine yenilerini yetiştirebilmek için Büyükşehir Belediyemizin 5890 çalışanı adına birer fidan dikmekle işe başlıyoruz. Başlattığımız bu hareketin tüm iştiraklerimize, Bursamızın sanayicilerine, kurum ve kuruluşlarına örnek olmasını diliyorum. Bursa bizim! Bursa hepimizin. Hep birlikte, yaşamı da umuda da yeniden yeşertelim." ifadelerini kullandı.