Suriye’de icra edilen Bahar Kalkanı Harekatı Bölgesi, Ayn Havur us bölgesinde, mevzide gözetleme görevindeyken meydana gelen araç kazasında Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı ağır şekilde yaralandı. Üs bölgesinde ilk müdahalenin ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edilen Akıncı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Kocaeli Körfez ilçesinde cadde ortasında pompalı tüfekle ateş edip bir genci kovaladı Kocaeli Körfez ilçesinde cadde ortasında pompalı tüfekle ateş edip bir genci kovaladı

AW169031_05

Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde araç kazası nedeniyle yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Tankçı Sözleşmeki Er Abdulkadir Akıncı, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 23 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

AW169031_04

Şehit ateşi Adıyaman'a düştü

Adıyamanlı Tankçı Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı’nın şehit haberi, askeri yetkililer tarafından Adıyaman'da Yeşilyurt Mahallesi'ndeki ailesine haber verildi. Baba Mehmet Akıncı, evin önünde bekleyen ve şehidin olduğu öğrenilen otomobile dokunup, "Abdulkadir’imin arabası burada, hevesini alamadı" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, haberi alan yakınları da şehidin evine geldi.

AW169031_03

Şehidin son paylaşımı yürekleri yaktı

Şehidin, bir gün önce sosyal medyadan yaptığı, “Adımı yazdılar mezar taşıma, ne boyuma baktılar ne yaşıma, alnıma yazıldı geldi başıma; Allah’ım böyle yazmış ağlamayın” paylaşımı yürekleri dağladı.

AW169031_02

Pazar günü Hatay’da yapılacak törenin ardından helikopterle Adıyaman Havaalanına getirilecek olan şehidin cenazesinin, öğlen namazının ardından defnedilmesi planlanıyor. Bekar olan şehit Abdulkadir Akıncı’nın, Meliha ve Mehmet çiftinin iki çocuğundan ilki olduğu öğrenildi.