Adana'da zehir tacirlerine darbe! Sunta içinde 100 kilo esrar ele geçirildi Adana'da zehir tacirlerine darbe! Sunta içinde 100 kilo esrar ele geçirildi

Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen İHA saldırısı sonucu Haşti Şabi komutanı Es-Saadi öldürüldü. Bağdat’taki Mashtal Mahallesi'nde bir araç dronla hedef alındı. ABD ordusu, bölgedeki askerlerine yönelik saldırılara karşılık olarak, Irak’ta (Şii milis gücü) Ketaib Hizbullah grubundan bir komutanı öldürdüğünü duyurdu.

Haşti Şabi komutanı Es-Saadi öldürüldü

ABD Merkez Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, ABD güçlerinin, ABD askerlerine yönelik saldırılara yanıt olarak Irak'ta 21.30 sularında tek taraflı bir saldırı düzenlediği belirtildi. Açıklamada, saldırıda, bölgedeki ABD kuvvetlerine yönelik saldırıları doğrudan planlamaktan ve bu saldırılara katılmaktan sorumlu bir Ketaib Hizbullah komutanının öldürüldüğü kaydedildi. Saldırıda sivil zayiat veya kayıp olduğuna dair bir belirti olmadığı ifade edilen açıklamada, ABD’nin askerlerini korumak için gerekli adımları atmaya devam edeceği bildirildi.